Regały półkowe

Regały półkowe oferujemy w wersjach do magazynów i składowania średnich i ciężkich ładunków (ciężkie regały MR i HR) oraz lekkich towarów obsługiwanych ręcznie (lekkie regały SMK). Regały półkowe magazynowe przeznaczone są również do zastosowania w hurtowniach, archiwach, zapleczach sklepów, czy firmach prowadzących internetową sprzedaż towarów z konfekcjonowaniem ręcznym. Będąc producentem metalowych regałów magazynowych jesteśmy w stanie dostarczyć regały systemowe do składowanie ciężkich ładunków i bardzo dużej obciążalności do 5600 kg na półkę, regały półkowe wysokiego składowania do 10 m wysokości, jak również lekkie regały półkowe, w przypadku gdy przechowywane są stosunkowo lekkie ładunki od 125 do 375 kg na półkę np. dokumenty w segregatorach, czy drobne towary. Naszą ofertę regałów stałych ramowych dopełniają regały na opony. Oferujemy różnorodne głębokości półek od 30 do 155 cm oraz szerokości półek w przedziale od 105 do 300 cm, więc każdy klient znajdzie wśród naszych produktów profesjonalny regał półkowy magazynowy, dokładnie dopasowany do jego potrzeb i możliwości finansowych. Wszystkie nasze regały magazynowe to produkty systemowe, można je łączyć szeregowo w ciągi regałowe pojedyncze lub podwójne lub na ich bazie zabudować wielopoziomowe antresole magazynowe.

Regały półkowe z wieloma półkami

Rozwiązania które wykorzystujemy pozwalają uzyskać nawet 4-krotną większą powierzchnię do składowania. Systemowe regały półkowe które dostarczamy, mogą być bardzo łatwo rozbudowane lub zdemontowane i przeniesione do innego magazynu. Produkcja obejmuje również różnorodne akcesoria, wypełnienia półek i zabezpieczenia regałów, towaru i personelu. Regały półkowe dostarczamy zarówno w wersji ocynkowanej, jak równie malowane proszkowo w różnorodnych kolorach RAL. Kolorystyka jest uzgadniana na etapie przygotowywania projektu technicznego i oferty handlowej. Wszystkie oferowane przez nas regały to produkty do profesjonalnego użytku, posiadające certyfikat TUV, które są wykorzystywane od wielu lat przez tysiące firm w Polsce. Ich wysoka jakość została rozpoznana szczególnie w sektorach wymagających dużej pewności, bezpieczeństwa i trwałości. Jako producent regałów półkowych jesteśmy jako nieliczni na rynku w stanie zaoferować naszym klientom wysoką jakość w dostępnej dla nich cenie.

Zastosowanie

Łatwy dostęp do wszystkich składowanych produktów i materiałów takich jak: narzędzia, części samochodowe, żywność, kartony oraz spakowane produkty sprawia, że metalowe regały półkowe są idealnym wyborem dla obiektów stawiających na ręczną obsługę ładunku na regale.

Do takich obiektów należą min.:

 • magazyny
 • archiwa
 • warsztaty
 • hurtownie
 • biblioteki
 • zaplecza sklepów
 • obiekty gastronomiczne

Regały półkowe są najprostszym i najbardziej uniwersalnym wyborem klientów. Jednak w naszej ofercie znajdą Państwo również inne specjalistyczne regały magazynowe, mogące znacznie lepiej wypełniać zadania składowania. Do tych wyspecjalizowanych regałów magazynowych należą: regały archiwalne, regały paletowe, regały wysokiego składowania i regały wspornikowe (dłużycowe). Alternatywnie w przypadku oczekiwania klienta w pełni komfortowego dostępu ręcznego do najwyższych półek regału możemy dostarczyć również antresole magazynowe oparte na różnych typach regałów półkowych. Zastosowanie antresoli magazynowej, zamiast regału półkowego, pozwala całkowicie wykluczyć konieczność stosowania drabin przez użytkowników magazynu.

Regal polkowy przyscienny
Regaly polkowe geste zapelnienie

Zalety

Największą zaletą regałów półkowych jest możliwość instalacji we wszystkich rodzajach magazynów, połączona z niewielkimi kosztami zakupu. Wynika to z uniwersalnej konstrukcji regału, którą można w dowolny sposób modyfikować wedle własnego uznania.

Prosta budowa

Elementami budującymi regał półkowy są:

 • rama
 • półki
 • stężania (do zapewnienia sztywności dla wyższych ram)
 • kotwy
 • opcjonalne trawersy

Wszystkie z powyżej wymienionych elementów jako producent regałów dostarczamy w różnych wymiarach oraz obciążaniach na półkę, dzięki czemu dobór odpowiedniego regału nie powinien być problemem.

Regal polkowy z podzialkami
Regał półkowy ze stężeniami pionowymi

Regał półkowy ze stężeniami pionowymi

Rodzaje regałów półkowych

Na chwilę obecną posiadamy 3 rodzaje regałów półkowych w ofercie:

Lekkie regały półkowe

W naszej ofercie regałów magazynowych znajdą Państwo regały półkowe do lekkich obciążeń tj. system SMK. System metalowych regałów półkowych SMK jest również wykorzystywany w przypadku antresoli magazynowych, gdzie wykorzystywany jest jako główny element konstrukcyjny antresoli półkowych. Pomimo nazwy “lekki”, ten typ regału systemowego może wytrzymać obciążenia nawet do 5000 kg na regał i do 375 kg na półkę. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wytrzymałych półek oraz ram ze stali galwanizowanej, których wysokość może wynieść do 10 m.

Lekkie regały półkowe SMK

Lekki regał półkowy w ciągu

Dostępne wymiary lekkich regałów półkowych SMK:

 • Wysokość ramy od 185 cm do 980 cm
 • Głębokość regału od 30 cm do 70 cm
 • Szerokość regału: 105 cm, 125 cm, 135 cm
 • Perforacja co 5 cm
 • Maksymalne obciążenie półki: 375 kg
 • Maksymalne obciążenie sekcji: 5000 kg
Budowa stopy i ramy regału półkowego SMK

Budowa stopy i ramy regału półkowego SMK

Budowa ramy regału półkowego SMK

Budowa ramy regału półkowego SMK

Regały półkowe SMK

Regały półkowe SMK

Akcesoria SMK

Półka przeciwpożarowa

Półki w wersji przeciwpożarowej służą do przechowywania materiałów palnych lub łatwopalnych. Dzięki swojej perforowanej budowie i zastosowaniu wzmocnionej stali, posiadają wydłużoną odporność na działanie ognia oraz umożliwiają w trakcie pożaru przemieszczanie się wody na niższe poziomy regału półkowego. Daje to więcej cennego czasu na ugaszenie potencjalnego pożaru i zwiększa skuteczność akcji gaśniczej.

Półki przeciwpożarowe

Półki przeciwpożarowe

Płyta wiórowa

Płyta wiórowa jest wykorzystywana do przechowywania towarów o wadze do 375 kg na półkę. Pozwalają na to specjalne wzmacniane belki typu Z i belki poprzeczne.

Półka wiórowa

Półka z płytą wiórową

Podziałki do półek

Podziały do półek regałów magazynowych służą do segregowania oddzielnych rodzajów produktów. Mogą być montowane jednostronnie od dołu półki, lub obustronnie od dołu i góry. Podziały półek dostępne są w kilku różnych wysokościach np. 100 mm, 175 mm, 275 mm. Wykonane są z lekkiej, cienkiej blachy o grubości 1 mm, dzięki czemu nie wpływają na maksymalny udźwig półki i regału.

Podziałki do półek

Podziałki do regałów półkowych

Szuflady

Szuflady w regałach półkowych służą do przechowywania drobnych, często drogich produktów, które łatwo byłoby uszkodzić poprzez nieumyślne zepchnięcie z półki na posadzkę. Szuflady nie tylko zwiększają komfort użytkowania, ale również oferują dodatkową przestrzeń użytkową w stosunku do zwykłych półek (możliwość zastosowania nawet czterech szuflad zamiast jednej półki). Do produktów które zaleca się przechowywać w szufladach należą np. szklane butelki i pojemniki, części elektroniczne, podzespoły komputerowe, kosmetyki.

Antresole magazynowe - hol -06

Regał półkowy z szufladami

Pojemniki plastikowe

Pełnią podobną funkcję do szuflad – przechowują w wygodny sposób wszelką drobnicę. Robią to jednak za mniejszą cenę, kosztem mniejszej ilości miejsca.

Plastikowe pojemniki do regałów półkowych

Plastikowe pojemniki do regałów półkowych

Odbojniki boczne

Służą do ochrony regałów przed kolizją z wózkami widłowymi lub paletowymi. 

Odbojniki boczne do regałów półkowych

Odbojniki boczne do regałów półkowych

Ciężkie regały półkowe

Do ciężkich regałów półkowych możemy zaliczyć serię MRHR, które wykorzystywane są również w regałach integracyjnych. Dzięki zastosowaniu grubszych profili oraz trawersów do montażu półek, systemy te mogą przenosić znacznie większe obciążenia. Udźwig dla systemu MR wynosi do 5 000 kg na sekcję i do 960 kg na poziom (półkę). System HR może przenieść jeszcze większe obciążenia, których waga może wynieść nawet do 16 200 kg na sekcję i do 5 600 kg na poziom (półkę). Ciężkie regały półkowe w systemie HR i MR, można bez problemu przerobić na regały integracyjne lub antresole magazynowe, co daje im wysoki poziom personalizacji oraz ułatwia ewentualną późniejszą sprzedaż. Dodatkową zaletą ciężkich regałów półkowych jest możliwość składowania palet na trawersach, które normalnie stanowią podstawę pod półki. Możemy dzięki temu składować razem produkty luzem, jak i spaletyzowane.

Regał półkowy w sytemie HR

Regał półkowy ciężki w systemie HR

Standardowe wymiary systemu MR

Wysokość regału (profilu):

2200 mm; 2600 mm; 3000 mm; 3600 mm; 4500 mm; 5000 mm

Moduły długości regałów w świetle między nogami:

1250 mm; 1330 mm; 2000 mm; 2500 mm; 2660 mm; 2730 mm; 3000 mm

Głębokość regału:

600 mm; 700 mm; 800 mm; 950 mm; 1150 mm; 1350 mm; 1550 mm

Maksymalne obciążenie na ramę:

5000 kg

Maksymalne obciążenie na półkę/poziom:

960 kg

Wymiary stopy:

Szerokość -> 55 mm

Długość -> 40 mm

Perforacja co 50 mm

Noga systemu MR do regałów integracyjnych

Noga bazowa do regałów półkowych MR

Regał półkowy HR w użytku

Regał półkowy ciężki HR

Standardowe wymiary systemu HR

Wysokość regału (profilu):

2000 mm; 2500 mm; 3000 mm; 3600 mm; 4500 mm; 5100 mm; 5500 mm

Moduły długości regałów w świetle między nogami:

1250 mm; 1330 mm; 2000 mm; 2500 mm; 2660 mm; 2730 mm; 3000 mm

Głębokość regału:

850 mm; 1050 mm; 1150 mm

Maksymalne obciążenie na ramę:

16200 kg

Maksymalne obciążenie na półkę/poziom:

5600 kg

Wymiary stopy:

Szerokość -> 70 mm

Długość -> 80 mm

Perforacja co 50 mm

Noga systemu HR do regałów integracyjnych

Noga bazowa do regałów półkowych HR

Regały półkowe MR

Regały półkowe MR

Regały półkowe HR w małym magazynie

Regały półkowe HR w małym magazynie

Jakość i bezpieczeństwo

Wszystkie nasze regały półkowe spełniają wymogi formalne pod względem BHP, Ppoż. oraz przepisów budowlanych. Wykorzystanie najwyższej jakości stali oraz wysokie standardy produkcji sprawiły, że nasze regały uzyskały niemiecki certyfikat TUV świadczący o profesjonalnym wykonaniu naszych regałów półkowych.

TUV certyfikat regały metalowe

Kompleksowa obsługa

Zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny oraz projektu magazynu dla regałów półkowych. W przypadku większych zamówień z fabryki oferujemy wybór koloru poszczególnych elementów z całej palety RAL.

Finansowanie

Zapewniamy atrakcyjne finansowanie regałów półkowych w postaci leasingu. Nie potrzebujesz własnych środków na sfinansowanie inwestycji.

Transport

Organizujemy transport regałów półkowych do dowolnego miejsca na terenie Polski i UE.

Częste pytania i odpowiedzi

Antresolę półkową najlepiej zastosować w magazynach, z dużą ilością składowanego towaru, gdzie zalecany jest bardzo komfortowy dostęp do półek tj. łatwy dostęp na wyciągnięcie ręki pracownika, bez konieczności stosowania dodatkowych drabin lub postumentów. Najczęściej ma to miejsce w przypadku dużej rotacji towarów, kiedy czynności pobierania artykułów z półek są wykonywane bardzo często np. codzienne konfekcjonowanie towaru do wysyłek. Kolejnym wskazaniem, za zastosowaniem antresoli jest chęć maksymalnego wykorzystania dostępnej powierzchni na pełnej wysokości magazynu, gdyż podłoga antresoli magazynowej jest zaprojektowana i użytkowana na kilku poziomach.

Regały półkowe są lepszym wyborem w przypadku, gdy przechowujemy mniejsze ilości towarów i wystarczy nam tylko jeden poziom użytkowy. Regały są również racjonalnym rozwiązaniem, gdy po przedmioty na półkach sięgamy stosunkowo rzadko np. po dokumenty w segregatorach.

Zależy to od tego jakie maksymalne obciążenie na półkę chcemy osiągnąć. Regały typu SMK mogą maksymalnie udźwignąć 375 kg na półkę, podczas gdy MR i HR mają maksymalny udźwig 960 kg (MR) – 5600 kg (HR) na półkę.

Maksymalna wysokość regału półkowego wynosi:

 • SMK – 980 cm
 • MR – 500 cm
 • HR – 550 cm

Maksymalna szerokość półki dla SMK wynosi 135 cm, a maksymalna głębokość 70 cm. W przypadku regałów MR maksymalna szerokość wynosi 300 cm, a głębokość 155 cm. Dla systemu HR maksymalna szerokość wynosi 300 cm, a głębokość 115 cm.

Regały do zastosowań profesjonalnych wykonane są grubych profili stalowych, nie wymagają mocowania do ściany, są bardzo stabilne. Można z nich budować konstrukcje nawet do 10 m wysokości oraz w każdym przypadku mogą być łatwo przekształcone w kilkupoziomowe antresole magazynowe. Posiadają różnorodne akcesoria pozwalające dodatkowo zwiększać ich funkcjonalność. Regały “profesjonalne” posiadają badania techniczne i certyfikaty bezpieczeństwa jak TUV.

“Marketowe” regały półkowe wykonane są z bardzo cienkiej blachy (często nie jest to stal) o niskiej odporności na zginanie. Bardzo często warunkiem ich użytkowania jest przymocowanie do ściany, co dopiero pozwala na ich obciążenie. Mają bardzo niskie współczynniki bezpieczeństwa i nadają się wyłącznie do zastosowań “domowych”, gdy konstrukcja jest niska oraz nie przechowujemy na regałach wartościowych lub niebezpiecznych przedmiotów. Często posiadają zawyżone obciążalności i po ich sugerowanym nominalnym obciążeniu regał zaczyna się odkształcać i deformować. Nie mogą być rozbudowywane. Nie można na ich bazie również wykonać antresoli magazynowej.

Tak, jest taka możliwość, ale dotyczy to wybranych typów regałów półkowych. Oferowane przez nas regały półkowe serii SMK, MR lub HR mogą być przebudowane bez problemu do antresoli magazynowej. Wymaga to dodania specjalnych profili utrzymujących podłogę antresoli oraz uzupełniających akcesoriów jak schody i barierki.

Dzięki zastosowaniu perforacji 50mm, zmiana położenie półki jest prosta i wygodna. Czynność tą może wykonać praktycznie każdy, gdyż półki są wciskane.

Istnieje taka możliwość, jednak nie jest to rekomendowane. W przypadku silnego wiatru regały te są bardziej podatne na przewrócenie się niż regały paletowe. Dodatkowo regały przeznaczone do stosowania na zewnątrz powinny być odporne na warunki atmosferyczne, zatem muszą być dodatkowo zabezpieczone poprzez pokrycie ich powierzchni cynkiem ogniowym.

Zapraszamy do kontaktu