Regały półkowe

Regały półkowe oferujemy w wersjach do magazynów i składowania ciężkich ładunków oraz lekkich towarów obsługiwanych ręcznie. Regały półkowe magazynowe przeznaczone są jednak nie tylko do magazynów, ale również do zastosowania w hurtowniach, archiwach, zapleczach sklepów, czy firmach prowadzących internetową sprzedaż towarów z konfekcjonowaniem ręcznym. Będąc producentem metalowych regałów magazynowych jesteśmy w stanie dostarczyć regały systemowe do składowanie ciężkich ładunków i bardzo dużej obciążalności, regały półkowe wysokiego składowania, jak również lekkie regały półkowe, w przypadku gdy przechowywane są stosunkowo lekkie ładunki np. dokumenty w segregatorach, czy drobne akcesoria. Naszą ofertę regałów stałych ramowych dopełniają regały na opony.

Zastosowanie

Łatwy dostęp do wszystkich składowanych produktów i materiałów takich jak: narzędzia, części samochodowe, żywność, kartony oraz spakowane produkty sprawia, że metalowe regały półkowe są idealnym wyborem dla obiektów stawiających na ręczną obsługę ładunku na regale.

Do takich obiektów należą min.:

 • magazyny
 • archiwa
 • warsztaty
 • hurtownie
 • biblioteki
 • zaplecza sklepów
 • obiekty gastronomiczne

Regały półkowe są najprostszym i najbardziej uniwersalnym wyborem klientów. Jednak w naszej ofercie znajdą Państwo również inne specjalistyczne regały magazynowe, mogące znacznie lepiej wypełniać zadania składowania. Do tych wyspecjalizowanych regałów magazynowych należą: regały archiwalne, regały paletowe, regały wysokiego składowania i regały wspornikowe (dłużycowe). Alternatywnie w przypadku oczekiwania klienta w pełni komfortowego dostępu ręcznego do najwyższych półek regału możemy dostarczyć również antresole magazynowe oparte na różnych typach regałów półkowych. Zastosowanie antresoli magazynowej, zamiast regału półkowego, pozwala całkowicie wykluczyć konieczność stosowania drabin przez użytkowników magazynu.

Lekki regał półkowy

Zalety

Największą zaletą regałów półkowych jest możliwość instalacji w niemalże wszystkich rodzajach magazynów, połączona z niewielkimi kosztami zakupu.

Wynika to z uniwersalnej konstrukcji, którą można w dowolny sposób modyfikować wedle własnego uznania.

Prosta budowa

Elementami budującymi regał półkowy są:

 • rama
 • półki
 • stężania (do zapewnienia sztywności dla wyższych ram)
 • kotwy
 • opcjonalne trawersy

Wszystkie z powyżej wymienionych elementów jako producent regałów dostarczamy w różnych wymiarach oraz obciążaniach na półkę, dzięki czemu dobór odpowiedniego regału nie powinien być problemem.

Ciężki regał półkowy ze stężeniami pionowymi

Regał półkowy ze stężeniami pionowymi

Rodzaje regałów półkowych

Na chwilę obecną posiadamy 3 rodzaje regałów półkowych w ofercie:

Lekkie regały półkowe

W naszej ofercie regałów magazynowych znajdą Państwo regały półkowe do lekkich obciążeń tj. system SMK. System metalowych regałów półkowych SMK jest również wykorzystywany w przypadku antresoli magazynowych, gdzie wykorzystywany jest jako główny element konstrukcyjny antresoli półkowych. Pomimo nazwy “lekki”, ten typ regału systemowego może wytrzymać obciążenia nawet do 5000 kg na regał i do 375 kg na półkę. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wytrzymałych półek oraz ram ze stali galwanizowanej, których wysokość może wynieść, aż 900 cm.

Lekki regał półkowy w ciągu

Dostępne wymiary lekkich regałów półkowych:

 • Wysokość ramy od 185 cm do 900 cm
 • Głębokość regału od 30 cm do 70 cm
 • Szerokość regału: 105 cm, 125 cm, 135 cm
 • Perforacja co 5 cm
 • Maksymalne obciążenie półki: 375 kg
 • Maksymalne obciążenie sekcji: 5000 kg
Budowa stopy i ramy regału półkowego SMK

Budowa stopy i ramy regału półkowego SMK

Budowa ramy regału półkowego SMK

Regały półkowe SMK

Akcesoria SMK

Półka przeciwpożarowa

Półki w wersji przeciwpożarowej służą do przechowywania materiałów palnych lub łatwopalnych. Dzięki swojej perforowanej budowie i zastosowaniu wzmocnionej stali, posiadają wydłużoną odporność na działanie ognia oraz umożliwiają w trakcie pożaru przemieszczanie się wody na niższe poziomy regału półkowego. Daje to więcej cennego czasu na ugaszenie potencjalnego pożaru i zwiększa skuteczność akcji gaśniczej.

Półki przeciwpożarowe

Półki przeciwpożarowe

Płyta wiórowa

Wykorzystywana do przechowywania maksymalnego obciążenia na poziom (375 kg), pozwalają na to belki montowane na trawersie. Zwykłe metalowe półki nie są kompatybilne z takimi belkami.

Półka wiórowa

Półka z płytą wiórową

Podziałki do półek

Podziały do półek magazynowych służą do segregowania oddzielnych rodzajów produktów. Mogą być montowane jednostronnie od dołu półki, lub obustronnie od dołu i góry. Podziały półek dostępne są w kilku różnych wysokościach np. 100 mm, 175 mm, 275 mm. Wykonane są z lekkiej, cienkiej blachy o grubości 1 mm, dzięki czemu nie wpływają na maksymalny udźwig półki i regału.

Podziałki do półek

Podziałki do regałów półkowych

Szuflady

Szuflady w regałach półkowych służą do przechowywania drobnych, często drogich produktów, które łatwo byłoby uszkodzić poprzez nieumyślne zepchnięcie z półki na posadzkę. Szuflady nie tylko zwiększają komfort użytkowania, ale również oferują dodatkową przestrzeń użytkową w stosunku do zwykłych półek (możliwość zastosowania nawet czterech szuflad zamiast jednej półki). Do produktów które zaleca się przechowywać w szufladach należą np. szklane butelki i pojemniki, części elektroniczne, podzespoły komputerowe, kosmetyki.

Antresole magazynowe - hol -06

Regał półkowy z szufladami

Pojemniki plastikowe

Pełnią podobną funkcję do szuflad – przechowują w wygodny sposób wszelką drobnicę. Robią to jednak za mniejszą cenę, kosztem mniejszej ilości miejsca.

Plastikowe pojemniki do regałów półkowych

Plastikowe pojemniki do regałów półkowych

Odbojniki boczne

Służą do ochrony regałów przed kolizją z wózkami widłowymi lub paletowymi. 

Odbojniki boczne do regałów półkowych

Odbojniki boczne do regałów półkowych

Ciężkie regały półkowe

Do ciężkich regałów półkowych możemy zaliczyć serię MRHR, które wykorzystywane są również w regałach integracyjnych. Dzięki zastosowaniu grubszych profili oraz trawersów do montażu półek, systemy te mogą przenosić znacznie większe obciążenia. Udźwig dla systemu MR wynosi do 5000 kg na sekcję i do 960 kg na poziom. System HR może przenieść jeszcze większe obciążenia których waga może wynieść do 16 800 kg na sekcję i do 5600 kg na poziom. Ciężkie regały półkowe w systemie HR i MR, można zawsze przerobić na regały integracyjne lub antresole magazynowe, co daje im wysoki poziom personalizacji oraz ułatwia ewentualną późniejszą sprzedaż. Dodatkową zaletą ciężkich regałów półkowych jest możliwość składowania palet na trawersach, które normalnie stanowią podstawę pod półki. Możemy dzięki temu składować zarazem produkty luzem, jak i spaletyzowane.

Regał półkowy w sytemie HR

Regał półkowy ciężki w systemie HR

Standardowe wymiary systemu MR

Wysokość regału (profilu):

2200 mm; 2600 mm; 3000 mm; 3600 mm; 4500 mm; 5000 mm

Moduły długości regałów w świetle między nogami:

1250 mm; 1330 mm; 2000 mm; 2500 mm; 2660 mm; 2730 mm; 3000 mm

Głębokość regału:

600 mm; 700 mm; 800 mm; 950 mm; 1150 mm; 1350 mm; 1550 mm

Maksymalne obciążenie na ramę:

5000 kg

Wymiary stopy:

Szerokość -> 55 mm

Długość -> 40 mm

Perforacja co 50 mm

Noga systemu MR do regałów integracyjnych

Noga bazowa do regałów półkowych MR

Regał półkowy HR w użytku

Regał półkowy HR w użytku

Standardowe wymiary systemu HR

Wysokość regału (profilu):

2000 mm; 2500 mm; 3000 mm; 3600 mm; 4500 mm; 5100 mm; 5500 mm

Moduły długości regałów w świetle między nogami:

1250 mm; 1330 mm; 2000 mm; 2500 mm; 2660 mm; 2730 mm; 3000 mm

Głębokość regału:

850 mm; 1050 mm; 1150 mm

Maksymalne obciążenie na ramę:

16200 kg

Wymiary stopy:

Szerokość -> 70 mm

Długość -> 80 mm

Perforacja co 50 mm

Noga systemu HR do regałów integracyjnych

Noga bazowa do regałów półkowych HR

Regały półkowe MR

Regały półkowe MR

Regały półkowe HR w małym magazynie

Jakość i bezpieczeństwo

Wszystkie nasze regały półkowe spełniają wymogi formalne pod względem BHP, Ppoż. oraz przepisów budowlanych. Wykorzystanie najwyższej jakości stali oraz wysokie standardy produkcji sprawiły, że nasze regały uzyskały niemiecki certyfikat TUV świadczący o profesjonalnym wykonaniu naszych regałów półkowych. Certyfikat ten mogą znaleźć Państwo tutaj.

TUV certyfikat regały metalowe

Kompleksowa obsługa

Zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny oraz projektu magazynu dla regałów półkowych. W przypadku większych zamówień z fabryki oferujemy wybór koloru poszczególnych elementów z całej palety RAL.

Finansowanie

Zapewniamy atrakcyjne finansowanie regałów półkowych w postaci leasingu. Nie potrzebujesz własnych środków na sfinansowanie inwestycji.

Transport

Organizujemy transport regałów półkowych do dowolnego miejsca na terenie Polski i UE.

Zapraszamy do kontaktu