Regały paletowe są optymalnym rozwiązaniem dla obiektów, w których składowanie towaru odbywa się głównie na paletach. Jako duży producent regałów paletowych Kifato może zaproponować Państwu w atrakcyjnej cenie różnorodne rozwiązania ram i belek, które w maksymalny sposób zagospodarują dostępną przestrzeń. Szeroka gama zabezpieczeń i akcesoriów pozwala na spersonalizowanie wyposażenie każdego magazynu. Doradzamy, projektujemy oraz wyceniamy. Dobieramy regały paletowe pod konkretne potrzeby, występujące obciążenia i rodzaje przechowywanych produktów i palet. Dzięki zastosowaniu dodatkowych akcesoriów jak kratownice na trawersy możliwe jest również przechowywanie palet niestandardowych lub towaru luzem. Zainstalowanie wyspecjalizowanych akcesoriów do regału magazynowego np.: siatka zabezpieczająca, odbojniki do ram pozwala zwiększyć poziom bezpieczeństwa pracowników i przechowywanego towaru.

Zewnętrzne regały paletowe
Regały paletowe – do każdego magazynu
Niewielkie koszty zakupu, montażu, niezawodność, uniwersalność oraz wysoki poziom personalizacji sprawiają, iż regały paletowe od producenta Kifato znajdują zastosowanie w wielu typach magazynów, między innymi w obiektach:
– z luźnym ładunkiem (skrzynie, pudła, produkty zafoliowane);
– przeznaczonych do składowania palet o zróżnicowanym załadunku;
– gdzie kompletowanie zamówienia odbywa się bezpośrednio z palety;
– w których łatwy dostęp do spaletyzowanych produktów jest priorytetem;
– gdzie potrzebne jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.
Do takich obiektów można zaliczyć między innymi:
– Składy budowlane
– Centra logistyczne
– Magazyny centralne

Regały paletowe wysokiego składowania
Regały paletowe – zalety
– uniwersalna konstrukcja umożliwiająca składowanie szerokiej gamy różnorodnych produktów;
– wykorzystanie wysokiej jakości stali do produkcji oraz najwyższy standard wykonania;
– efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej;
– łatwa kontrola stanów magazynowych;
– możliwość łączenia z regałami sklepowymi w celu uzyskania regału zintegrowanego.

Regały paletowe – przyścienne z belkami do segregacji
Konstrukcja
Regały paletowe składają się z 3 głównych elementów:
- Profile – jedyny element regału który ma bezpośredni kontakt z podłożem. Profile regału paletowego należy stawiać na twardym, solidnym podłożu aby zapewnić jak największą stabilność konstrukcji. Profile posiadają perforacje co 50mm pozwalając na wygodne konfigurowanie ustawień trawersów.
- Stężenia – element łączący dwa profile do stworzenia ramy regału. Stężanie usztywniają konstrukcję
- Trawersy – to na nich spoczywają całe obciążenia produktów składowanych. Łączą one też ramy ze sobą tworząc ciąg regałowy.

Regały paletowe w trakcie montażu
Elementy dostępne od ręki
Głównymi elementami składowymi regału paletowego są:
Trawersy

Długość: 1850 mm, 2700 mm
Maksymalne obciążenie na poziom: 1200 kg

Długość: 1850 mm, 2700 mm
Maksymalne obciążenie na poziom: 2100 kg

Długość: 1850 mm, 2700 mm
Maksymalne obciążenie na poziom: 3000 kg

Długość: 1850 mm, 2700 mm
Maksymalne obciążenie na poziom: 3600 kg
Ramy

Wysokość: 2500 mm
Szerokość: 1050 mm
Maksymalne obciążenie: 10 ton
(przy min. dwóch poziomach trawersów)

Wysokość: 3500 mm
Szerokość: 1050 mm
Maksymalne obciążenie: 10 ton
(przy min. dwóch poziomach trawersów)

Wysokość: 4500 mm
Szerokość: 1050 mm
Maksymalne obciążenie: 10 ton
(przy min. dwóch poziomach trawersów)
*Podane maksymalne obciążenie ramy zdefiniowane jest dla wysokości gniazda równej 1500 mm oraz minimum czterech regałów w ciągu. W przypadku mniejszej liczby regałów należy zastosować współczynniki redukcji obciążenia ram:
- dla trzech sekcji w ciągu – 0,88;
- dla dwóch sekcji – 0,77;
- dla jednej sekcji – 0,66.
Regały zewnętrzne
Regały paletowa można montować zewnętrznie, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Koszty te wynikają z potrzeby pokrycia regałów cynkiem ogniowym, który zapewnia ochronne przed warunkami zewnętrznymi. Innym czynnikiem który trzeba mieć na oku to podłoże, regały zewnętrzne trzeba przymocować do twardego podłoża jak beton. Podłoża pokroju kostka brukowa nie nadają się do tego zadania i regał postawiony na takiej kostce, zwyczajnie przewróci się. Regały zewnętrze dobrze stawiać w dłuższych ciągach. lub ustawiać je plecami do siebie, zwiększa to stabilność i pozwala na przechowywanie większych obciążeń. Nie zajmujemy się montażem dachów do regałów paletowych, gdyż dodatkowe obciążenie z dachu (np. śnieg) może doprowadzić do zawalenia się regału, jeśli nie zachowany zostanie bufor obciążenia.

Regały paletowe zewnętrzne – przyścienne
Szeroka gama akcesoriów
Dodatkowymi elementami regału paletowego które usprawniają jego funkcjonowanie, albo zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo są:
Odbojniki do ram
Odbojniki chronią stopy regału paletowego przed przypadkowymi uderzeniami przez wózki widłowe. W przypadku takiej kolizji, bez zastosowania zabezpieczenia, istnieje prawdopodobieństwo, że cały ciąg regału magazynowego zostanie przewrócony skutkując ogromnymi stratami. Dlatego do każdego magazynu, gdzie w alejkach przemieszczają się wózki widłowe, bądź inne pojazdy, rekomendowany jest zakup odbojników. Znacznie racjonalniej jest wymienić jeden uszkodzony odbojnik, niż ryzykować cały ciąg regałowy z towarem.

Odbojnik frontowy w kolorze RAL 2008
Stężenia poziome i pionowe
Stosowane są w przypadku wysokich ram regałów magazynowych. Usztywniają konstrukcję i umożliwiają stawianie regału, bez potrzeby montowania go do ściany. Można je montować do niższych ram, jednak ich głównych zastosowaniem są regały paletowe o wysokości powyżej 4.5 metra.

Stężenia poziome na szycie regału paletowego
Kratownice na trawersy
Kratownice umożliwiają składowanie luźnego asortymentu jak: pudełka, zgrzewki, kartony itd. na regale paletowym. Należy pamiętać, że stawianie palet na kracie, nie jest zalecane gdyż będzie prowadziło do jej zniszczenia.

Kratownice montowane na trawersach
Belki poprzeczne
Wykorzystywane w celu składowaniu produktów wzdłuż trawersów na regale paletowym (np.: długie pręty albo deski), mogą też służyć do utrzymywania palet mniejszych, od standardowych Euro palet. Dodatkowo można umieszczać na nich płyty ze sklejki, w celu utworzenia podłogi do składowania luźnych pudeł, kartonów, narzędzi itd.

Belka poprzeczna
Siatka zabezpieczająca
Daje gwarancję, iż składowane materiały nie wypadną tyłem, bądź bokiem regału paletowego. Zapewnia to dodatkowe bezpieczeństwo dla obsługi magazynu. Pracownicy zyskują pewność, że żaden produkt nie spadnie na nich przypadkowo np. na skutek przepchnięcia towarów podczas załadunku, lub innych błędów eksploatacyjnych.

Siatka zabezpieczająca z boku regału paletowego
Regały paletowe – najwyższy standard
Wszystkie nasze regały magazynowe spełniają wymogi formalne pod względem BHP, Ppoż. oraz przepisów budowlanych. Jako producent regałów paletowych gwarantujemy najwyższą jakość wykonania oraz bezpieczeństwo naszych regałów potwierdzoną niemieckim certyfikatem TUV.
Certyfikat ten uzyskują tylko produkty, które zgodne są z Europejskimi standardami jakości oraz bezpieczeństwa. Wpis do spisu Certipedia potwierdza oryginalność tego dokumentu.
Regały paletowe – warianty
System wykorzystujący siłę grawitacji w celu transportu składowanych palet w dół regału. Pierwsza paleta załadowana jest również pierwszą paletą do wyładowania. To tak zwany system (FIFO) First in First Out. Idealne rozwiązanie techniczne do palet z produktami o krótkim terminie przydatności. Cała długość regału może być teoretycznie nieograniczona, jednak w związku z pochyleniem pierwszego poziomu, dostępne przestrzeń na podłodze będzie powoli malec. Dlatego część przestrzeni pod regałem będzie nie do użytku, pomimo wolnej przestrzeni.

System push back pozwala na składowanie do 4 palet w głąb na raz. Dzięki wykorzystaniu rolek jezdnych, wyjmowanie ich nie stanowi większego problemu. System idealny do średnio ciężkich materiałów. Do załadunku oraz rozładunku regału potrzebne jest wózek widłowy.

Regały wjezdne działają na podobnej zasadzie do regałów przepływowych. Jedyną różnicą jest system składowania (LIFO) Last In First Out. Ostania załadowana paleta wychodzi jako pierwsza.

Regały paletowe przejezdne pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni poprzez całkowitą likwidacją tuneli roboczych. Za pomocą pilota, operator może ustawić konkretną paletę w odpowiednim miejscu w celu odbioru wózkiem widłowym. Rozwiązanie regałów przejezdnych sprawdza się szczególnie tam, gdzie są bardzo wysokie koszty przestrzeni magazynowej np. zamrażalnie.

Kompleksowa obsługa
Zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny oraz projektu magazynu dla regałów paletowych. W przypadku większych zamówień z fabryki oferujemy wybór koloru poszczególnych elementów z całej palety RAL.
Transport
Organizujemy transport regałów paletowych do dowolnego miejsca na terenie Polski i UE.
Finansowanie
Zapewniamy atrakcyjne finansowanie regałów paletowych w postaci leasingu. Nie potrzebujesz własnych środków na sfinansowanie inwestycji.
Pokrewne regały magazynowe
Antresole magazynowe są zaawansowanym rozwiązaniem technicznym, które pozwala rozszerzyć dostępną powierzchnię magazynową poprzez dodanie dodatkowego poziomu lub kilku poziomów składowania.
Regały wspornikowe stosowane są w magazynach, w których składowane są przede wszystkim podłużne przedmioty takie jak.: metalowe pręty, dłużyca, długie płyty, profile regałowe, panele.
Regały wysokiego składowania to regały magazynowe specjalnie przystosowane do przechowywania materiałów na dużych wysokościach. Maksymalnie wykorzystują dostępną wysokość dostępnej przestrzeni magazynowej.
Regały półkowe są jednymi z najprostszych regałów w naszej ofercie. Przeznaczone są nie tylko do magazynów, ale również do mniejszych placówek, gdzie potrzebne jest zorganizowane przechowywanie lekkich produktów lub materiałów.
Częste pytania i odpowiedzi
1. Czy położenie trawersów można regulować?
Dzięki zastosowaniu 50 mm perforacji, położenie trawersów może być z łatwością zmodyfikowane przez użytkownika. Należy jednak mieć na uwadze, że zmiany położenia trawersów powinny być zgodne ze wskazaniami dokumentacji technicznej opisującej regał paletowy, przekazywanej klientowi przez dostawcę wraz z towarem.
Jest taka możliwość, jednak do trawersów należy zamontować specjalne łapy na których umieścimy podłogę ze sklejki. Regał zachowuje swój udźwig maksymalny i dodatkowo pozwala na składowanie dowolnego produktu.
Regały paletowe wymagają zastosowania posadzki przemysłowej, o odpowiedniej klasy wytrzymałości, sztywności, wypoziomowania jak i płaskości. Ze względów bezpieczeństwa nie dopuszcza się montażu regałów na kostce brukowej bądź asfalcie.
Tak i jest to naprawdę prosty zabieg w przypadku naszych regałów paletowych. Wystarczy rozstawić regały w odpowiedniej odległości i następnie zamontować podłogę oraz schody. W niektórych miejscach może być wymagane dodanie dodatkowych słupów w celu montażu wszystkich elementów (np. przy schodach).
To zależy od wysokości regałów paletowych.
- Niskie regały paletowe do 350 cm, można zamontować samodzielnie we dwie osoby, gdyż zdecydowanie ułatwia to proces. Wystarczy kierować się załączoną do regałów instrukcją.
- Do regałów paletowych wyższych niż 350 cm, rekomendujmy nasz profesjonalny montaż lub innej sprawdzonej zewnętrznej firmy. Nie tylko skróci to czas montażu, ale da również gwarancję solidnego “poskładania” konstrukcji i bezpieczeństwa użytkowania.
Wyjątkiem są regały zewnętrzne, które w każdym przypadku powinny być montowane przez wyszkolonych montażystów.