Regały magazynowe

Regały magazynowe obejmują bardzo szerokie spektrum różnorodnych rodzajów regałów, których przeznaczeniem jest magazynowanie materiałów/produktów przeznaczonych dalszej wysyłki lub czekających na wystawienie na regałach sklepowych. Regały magazynowe można podzielić na 4 główne kategorie.

Regały magazynowe do palet

Regały paletowe oraz antresole magazynowe przeznaczone są do składowania produktów umieszczonych na paletach, ich wytrzymała budowa umożliwia na utrzymanie wysokich obciążeń, wymaganych przy składowaniu na paletach. Charakteryzują się szerokością i długością (105 cm) pozwalającą na składowanie od dwóch (szerokość regału 1850 cm) do trzech (szerokość regału 2700 cm) palet. Ułożenie poziomów można dowolnie modyfikować dzięki perforacji profilów co 5 cm. Antresole magazynowe dodatkowo pozwalają na składowanie mniejszych artykułów na poziomach wyposażonych w regały półkowe.

regały paletowe wysokiego składowania

Regały paletowe do składowania na wysokości czterech metrów

Regały paletowe-12

Regały paletowe wysokiego składowania

Regały magazynowe do dłużycy

Regały wspornikowe stosowane są w magazynach, w których składowane są przede wszystkim podłużne przedmioty takie jak.: metalowe pręty, dłużyca, długie płyty, profile regałowe, panele. Dzięki zastosowaniu konstrukcji która skupia cały ciężar pośrodku regału, możliwy jest udźwig wysokich obciążeń. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie pełnej długości magazynu do składowania. Do największych zalet regału wspornikowego należy możliwość załadunku i rozładunku materiałów „z boku”. Jest to możliwe dzięki otwartej konstrukcji, gdzie profile znajdują się tylko pośrodku regału.

regaly-wspornikowe-wolnostojące

Regały wspornikowe ustawione jako wolnostojące

Regały na drobnice

Regały półkowe są jednymi z najprostszych regałów w naszej ofercie. Przeznaczone są nie tylko do magazynów ale również do mniejszych placówek, gdzie potrzebne jest zorganizowane przechowywanie lekkich produktów lub materiałów. Największa zaletą regałów półkowych jest możliwość instalacji w niemalże wszystkich rodzajach placówek, połączona z niewielkimi kosztami zakupu. Wynika to z lekkiej konstrukcji którą można w dowolny sposób modyfikować wedle własnego uznania.

regal-polkowy przyścienny

Regały półkowe przyścienne

Regały magazynowe do archiwów

Regały archiwalne są przeznaczone do magazynowania różnych typów dokumentów i innych materiałów w małych pomieszczeniach, gdzie pozwalają najbardziej efektywnie wykorzystać nieduże powierzchnie do magazynowania. Jest to system regałów zamontowany na ruchomej podstawie, dzięki tej funkcji możliwe jest ich przesuwanie po szynach jezdnych.

Do systemu oferowane są dwa rodzaje napędów: mechaniczny z przekładnią łańcuchową i ręczny. Oba pozwalają łatwo i bez wysiłku przesuwać regały w żądanym kierunku nawet przy ich maksymalnym obciążeniu.

regały archiwalne korytarz

Korytarz regałów archiwalnych – przesuwne

Jakość i bezpieczeństwo

Wszystkie nasze produkty spełniają wymogi formalne pod względem BHP, Ppoż. oraz przepisów budowlanych. Wykorzystanie najwyższej jakości stali oraz wysokie standardy produkcji sprawiły, że nasze regały uzyskały niemiecki certyfikat TUV świadczący o profesjonalnym wykonaniu naszych regałów półkowych.

Kompleksowa obsługa

Zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny oraz projektu magazynu dla regałów paletowych, wspornikowy i półkowych. W przypadku większych zamówień z fabryki oferujemy wybór koloru poszczególnych elementów z całej palety RAL.

TUV certyfikat regały metalowe

Finansowanie

Zapewniamy atrakcyjne finansowanie regałów magazynowych w postaci leasingu. Nie potrzebujesz własnych środków na sfinansowanie inwestycji.

Zapraszamy do kontaktu