Regały wysokiego składowania

Regały wysokiego składowania to regały magazynowe specjalnie przystosowane do przechowywania materiałów na dużych wysokościach. Maksymalnie wykorzystują dostępną wysokość przestrzeni magazynowej. Montaż regałów wysokiego składowania może być przeprowadzony tylko przez wyszkolony i doświadczony zespół montażystów, gdyż wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Regały tego typu przeznaczone są głównie dla pojemnych i wysokich hal magazynowych.

regaly paletowe wysokiego skladowania

Regały paletowe przeznaczone do wysokiego składowania

Regały wysokiego składowania – zastosowania

Ze względu na swoje rozmiary oraz przeznaczenie, regały wysokiego składowania znajdują zastosowanie w następujących rodzajach placówek

 • Magazyny przy fabrykach – pozwalają na wygodne składowanie materiałów przeznaczonych na obróbkę na fabryce oraz produktów końcowych. Regały wysokiego składowania pozwalają na zagospodarowanie większej części placówki na maszyny, strefę pakowania/załadunku, albo większą liczbę regałów.
 • Magazyny przechowujące produkty przeznaczone do dystrybucji międzynarodowej
 • Centralne magazyny – regały wysokiego składowania znaczącą zwiększają dostępną przestrzeń składowania pozwalając na znaczące powiększenie zdolności magazynowania magazynów centralnych
 • Hale przeładunkowe – zastosowanie regałów wysokiego składowania pozwala na szybki i wygodny przeładunek dużej ilości towarów na raz
regaly paletowe wysokiego skladowania alejka

Regały wysokiego składowania – alejka

Regały wysokiego składowania – zalety

 • Wzmocniona konstrukcja – dzięki zastosowaniu stali z wysokim współczynnikiem wytrzymałości nasze regały wysokie składowania są w stanie wytrzymać obciążenia do 9 ton na ramę (w przypadku ustawienia minimum 4 regałów w ciągu). Pozwala ona też na osiągnięcie stabilnej konstrukcji osiągającej do 10 metrów wzwyż. Jedynym zagrożeniem dla naszych regałów wysokiego składowania jest kolizja z wózkiem widłowym, dlatego sugerujmy dobór odbojników mających na celu zabezpieczyć regał przed takim zdarzeniem
 • Prosta budowa – dzięki zastosowaniu perforacji co 50 mm, kupujący może samodzielnie zmienić rozmieszczenie trawersów na całej wysokości. Dodatkowo rozwinięcie funkcjonalności poszczególnych poziomów składowania jest bardzo proste, wystarczy dokupić odpowiednie akcesoria do regałów wysokiego składowania. Wymiana potencjalnie uszkodzonych elementów jest prosta gdyż nie trzeba wymieniać całej sekcji regału tylko pojedyńcze elementy konstrukcji powalając na zaoszczędzenie środków.
 • Możliwość przebudowy – regały wysokiego składowania można przebudować z zwykłych “paletowych” na zawansowane antresole magazynowe wysokiego składowania. Przebudowa nie jest tania i łatwa, ale pozwala stworzyć lepsze punkty dostępu do składowanych produktów oraz tworzy dodatkową przestrzeń roboczą na piętrach.
regaly paletowe wysokiego skladowania

Paletowe regały wysokiego składowania

Regały wysokiego składowania – rodzaje

Regały wysokiego składowania możemy podzielić na regały paletowe oraz antresole magazynowe, które zostały specjalnie przygotowane do składowania na dużej wysokości.

Cechują się one:

Antresola magazynowa

Antresole magazynowe pozwalają rozszerzyć dostępną powierzchnię magazynową poprzez dodanie dodatkowego poziomu składowania. Składowanie na dodatkowym poziomie odbywa się na paletach lub regałach półkowych.

Najlepszym miejscem dla lokacji antresoli magazynowych są magazyny, gdzie:

 • Odbywa się składowanie zarazem palet oraz drobnych przedmiotów
 • Budowa hali nie pozwala na montaż regałów paletowych
 • Brakuje miejsca na składowanie
 • Potrzeba maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce

Zastosowanie antresoli magazynowych może się zmienić w zależności od konfiguracji, np.: antresola wyposażona w dolne regały półkowe nadaje się idealnie do składowania drobnicy na parterze oraz palet na wyższym poziomie.

Regały paletowe wysokiego składowania

Regały paletowe są optymalnym rozwiązaniem dla obiektów, w których składowanie towaru odbywa się głównie na paletach. Szeroka gama różnorodnych profili, trawersów oraz dodatków, pozwala na odpowiednie i spersonalizowane wyposażenie magazynu.

Jeśli zainteresowani są Państwo wyposażeniem magazynu, możemy zaoferować zaprojektowanie oraz wycenę przestrzeni magazynowej, według Waszej specyfikacji. Dzięki temu procesowi możemy skompletować regały paletowe, które w maksymalny sposób zagospodarują dostępną przestrzeń.

Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość doboru wyspecjalizowanych akcesoriów do regału paletowego np.: siatka zabezpieczająca, odbojniki do ram, bramki wejściowe i wiele innych.

Cena

Zasada wyceny regałów wysokiego składowania bazuje na planie pomieszczenia lub projektu który jest dostarczany przez klienta.

Rzadko kiedy regały tego typu składają się ze standardowych elementów, przez co należy liczyć się z dłuższym okresem oczekiwania. Koszt produkcji regałow wysokiego składowania jest wyższy niż standardowych regałów paletowych. Bardzo trudno wymienić wszystkie czynniki wpływająca na cenę regałów, ale najważniejsze z nich to:

 • Wysokość, szerokość i maksymalne obciążenie – wszystkie te elementy są zmienne w zależności od oczekiwań klienta i mogą się różnic w zależności od sekcji regału paletowego.
 • Akcesoria
 • Specjalne modyfikacje – przykładowo wszystkie ramy sprowadzane z fabryki mają wysokość wielokrotności liczby 500 mm, wiec gdyby klient chciał ramę wysokości 6200 mm należałoby ją przyciąć i odpowiednio rozplanować ułożenie i ilość stężeń
 • „Customowe” elementy – elementy produkowane specjalnie na zamówienie klienta. Zazwyczaj są one znacznie droższe od rozwiązań standardowych, a cena ich rośnie wraz z poziomem skomplikowania.
 • Opłacanie montażystów – im większa ilość regałów do zmontowania tym dłużej to trwa, co przekłada się na zwiększony koszt pracy montażystów. Montaż regałów wysokiego składowania to również konieczność stosowania wielu urządzeń pomocniczych do transportu materiałów na dużą wysokość.

Nie da się podać jednej ceny za metr kwadratowy, gdyż każda taka realizacja jest wysoce spersonalizowana. Powoduje to że ceny poszczególnych regałow wysokiego składowania mogą sie znacznie różnić.

Jakość i bezpieczeństwo

Wszystkie nasze regały magazynowe spełniają wymogi formalne pod względem BHP, Ppoż. oraz przepisów budowlanych. Jako producent regałów wysokiego składowania gwarantujemy najwyższą jakość wykonania oraz bezpieczeństwo naszych regałów potwierdzoną niemieckim certyfikatem TUV.

Certyfikat ten uzyskują tylko produkty, które zgodne są z Europejskimi standardami jakości oraz bezpieczeństwa. Wpis do spisu Certipedia potwierdza oryginalność tego dokumentu.

TUV certyfikat regały metalowe

Kompleksowa obsługa

Zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny oraz projektu magazynu dla regałów wysokiego składowania. W przypadku większych zamówień z fabryki oferujemy wybór koloru poszczególnych elementów z całej palety RAL.

Transport

Organizujemy transport regałów wysokiego składowania do dowolnego miejsca na terenie Polski i UE.

Finansowanie

Zapewniamy atrakcyjne finansowanie regałów wysokiego składowania w postaci leasingu. Nie potrzebujesz własnych środków na sfinansowanie inwestycji. Najczęściej korzystamy z usług Europejskiego Funduszu Leasingowego oraz innych renomowanych leasingodawców.

Częste pytania i odpowiedzi

Główną różnicą jest zastosowanie w regałach wysokiego składowania elementów konstrukcyjnych o zwiększonej wytrzymałości oraz dodatkowych stężeń. Zabiegi te mają na celu zwiększenie maksymalnego udźwigu, wytrzymałości oraz sztywności regału wysokiego składowania, co przekłada się na wyższą wysokość maksymalną.

Najczęściej przyjmuje się, że regał magazynowy jest traktowany jako regał wysokiego składowania jeśli jego wysokość wynosi minimum 7 m lub nawet 12 m dla budynków (zgodnie z definicją za budynek niski uważa się budynek poniżej 12 m). Jednak takie rozumienie sytuacji wynika z interpretacji istniejących przepisów nie dotyczących bezpośrednio regałów, gdyż brak jest legalnej definicji regałów wysokiego składowania w przepisach w tym zakresie.

Niestety nie, ze względu na dużą wysokość, regały wysokiego składowania podatne są na wiatr. Silny wiatr mógłby zachwiać takimi regałami i doprowadzić do zawalenia konstrukcji.

Oferty handlowe

tel: +48 48 667 50 50

email: zapytania@kifato.pl

Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner