Regały integracyjne to połączenie regału sklepowego z podręcznym magazynem umieszczonym bezpośrednio nad nim. Regały z integracją doskonale sprawdzają się w obiektach oferujących produkty budowlane, remontowe i wyposażenia wnętrz. Regały tego typu najczęściej wykorzystywane są w sklepach i składach budowlanych oraz firmach z wyposażeniem domu i ogrodu. Dlatego często nazywane są regałami budowlanymi. Regały z integracją pozwalają stworzyć doskonałą ekspozycję sprzedawanego towaru, przy użyciu wysokiej adaptacyjności regałów sklepowych, a jednocześnie zmagazynować nadwyżki towaru, w znajdującym się powyżej podręcznym magazynie. Jako producent regałów integracyjnych do sklepów budowlanych jesteśmy w stanie dostarczyć szeroki wybór wariantów integracji, jak również wszelkie akcesoria standardowe i dowolne na zamówienie.

Regały integracyjne w systemie MR do drobnych materiałów budowlanych
Budowa regału z integracją
Strefa klienta
Pierwszym z nich jest “parter”, składający się ze specjalnie zaprojektowanych regałów sklepowych. Jest on strefą dla klienta z produktami mieszczącymi się do kosza wózka magazynowego lub sklepowego. Strefa ta może przechowywać elektronarzędzia, wyposażenie do ogrodów, lekkie materiały budowalne, oświetlenie i wiele innych artykułów.
Strefa magazynu podręcznego
Drugim elementem regału zintegrowanego jest część “na piętrze”, która składa się z regałów paletowych przeznaczonych do składowania zapaletowanych produktów lub większych elementów. Daje to możliwość szybkiego uzupełnienia asortymentu poprzez ściągniecie palety.

Budowa regału integracyjnego

Regały integracyjne w systemie HR podczas montażu
System HR i MR
Systemy HR i MR regałów integracyjnych wykorzystywane są do przechowywania średnich i ciężkich obciążeń w magazynach oraz sklepach budowlanych. W przypadku wykorzystania w składach budowlanych, górne kondygnacje wyposażane są w trawersy do utrzymywania palet, podczas gdy dolna sekcja wyposażona zostaje w regały sklepowe pozwalające na prezentację produktów.
System MR
“Lżejsza” odmiana regału z integracją tj. system Mini Rack (MR) wykorzystywany jest, aby przechowywać zapudełkowane, luźne produkty na półkach regałowych. Regały Mini Rack wykorzystywane są głównie do średnich obciążeń, jako że nie mogą udźwignąć ciężaru (na trawersie paletowym) większego niż 960 kg, w przypadku konfiguracji z regałami sklepowymi. W przypadku konfiguracji z samymi trawersami maksymalny udźwig na ramę wynosi aż 5000 kg. Największymi zaletami systemu zintegrowanego MR są uniwersalność, łatwość modyfikacji, niska cena, prosta konstrukcja i szybki montaż. Regały z integracją MR polecane są jako regały do mniejszych i średniej wielkości sklepów budowlanych.

Regał integracyjny w systemie MR
Standardowe wymiary systemu integracyjnego MR
Wysokość regału (profilu):
2200 mm; 2600 mm; 3000 mm; 3600 mm; 4500 mm; 5000 mm
Moduły długości regałów w świetle między nogami:
1250 mm; 1330 mm; 2000 mm; 2500 mm; 2660 mm; 2730 mm; 3000 mm
Głębokość regału:
600 mm; 700 mm; 800 mm; 950 mm; 1150 mm; 1350 mm; 1550 mm
Maksymalne obciążenie na ramę:
950 kg -> podstawa z regału sklepowego i piętra z trawersami
5000 kg -> całość z trawersami
Wymiary stopy:
Szerokość -> 55 mm
Długość -> 40 mm
Perforacja co 50 mm

Stopa regału integracyjnego systemu MR
System HR
System High Rack (HR) regałów zintegrowanych przeznaczony jest do składowania ciężkich obciążeń, które mogą wynieść aż 16 200 kg na ramę, w przypadku konfiguracji złożonej z samych trawersów. W przypadku konfiguracji z regałami sklepowymi, maksymalne obciążenie górnych trawersów może wynieść maksymalnie 5 600 kg na ramę. Pozwala to na wygodne składowanie produktów na poziomie regałów sklepowych, które mogą być następnie uzupełniane z palet składowanych na górnych poziomach. Takie rozwiązanie pozwala na bardzo łatwą organizację magazynu lub przestrzeni handlowej składu budowlanego. Regały z integracją HR polecane są jako regały do dużych sklepów i składów budowlanych.

Regał integracyjny w systemie HR
Standardowe wymiary systemu integracyjnego HR
Wysokość regału (profilu):
2000 mm; 2500 mm; 3000 mm; 3600 mm; 4500 mm; 5100 mm; 5500 mm
Moduły długości regałów w świetle między nogami:
1250 mm; 1330 mm; 2000 mm; 2500 mm; 2660 mm; 2730 mm; 3000 mm
Głębokość regału:
850 mm; 1050 mm; 1150 mm
Maksymalne obciążenie na ramę:
5600 kg -> podstawa z regału sklepowego i piętra z trawersami
16200 kg -> całość z trawersami
Wymiary stopy:
Szerokość -> 70 mm
Długość -> 80 mm
Perforacja co 50 mm

Stopa regału integracyjnego systemu HR
Korzyści regałów integracyjnych
- poprawa wizualna sklepu, jego atrakcyjności poprzez lepszą ekspozycję towarów = przyciąganie nowych klientów
- zwiększenie dostępnego miejsca dla magazynowania towaru = efektywniejsza logistyka w firmie
- “uwolnienie przestrzeni” – można ją przeznaczyć na zwiększenie ekspozycji o nowe produkty, powiększenie parkingu, lepszą aranżację sklepu
- więcej klientów = wzrost obrotu ze sprzedaży
- standaryzacja regałów sklepowych – klient zyskuje regały systemowe Kifato w pełni kompatybilne z europejskim systemem 50 mm
- wyeliminowanie ryzyka niekompatybilności – klient może łatwo sprzedać w dobrej cenie regały integracyjne Kifato jako używane regały systemowe, lub bez problemów dokupić na rynku kolejne regały dla dalszej rozbudowy sklepu
- możliwość sfinansowania inwestycji poprzez atrakcyjny leasing = stałe miesięczne koszty, klient nie potrzebuje posiadać środków własnych, aby pomniejszyć podatek dochodowy
- pozyskanie projektu nowej aranżacji obiektu handlowego, nowy pomysł na sklep
- właściciel pozyskuje własne regały – może skuteczniej negocjować z dostawcami towarów (nie potrzebuje ich regałów, oferuje im tylko przestrzeń handlową, w przypadku lepszych warunków łatwo może zastąpić ich produkty produktami konkurencji)
- wyprzedzanie konkurencji, ucieczka konkurencji – w szczególności marketom sieciowym planującym ekspansję w małym formacie do miast powiatowych i gminnych
- ceny regałów z integracją mogą rosnąć – wszyscy widzimy jaka jest inflacja i jej prognozy na kolejne lata, regały to dobra inwestycja, gdy pieniądze realnie tracą na wartości

Regały integracyjne w systemie HR podczas montażu
Regały do sklepów budowlanych
Regały z integracją są idealnym wyborem do składów budowlanych ze względu na możliwość prezentowania produktów przeznaczonych do sprzedaży na poziomie zero oraz składowania zapasu tychże produktów na poziomie jeden. Dodatkowo szeroka gama akcesoriów umożliwi wygodną prezentację każdego produktu, począwszy od łopat, poprzez szpule z łańcuchami, po elektronarzędzia. Ponadto regały do sklepów budowalnych mogą być w dowolny sposób łatwo modyfikowane i przerabiane, co pozwala na bardzo szybką zmianę ich przeznaczenia.
Główne cechy użytkowe regałów do sklepów budowlanych
• Niezależne po obu stronach regału kilka półek do ekspozycji towarów.
• Tyły perforowane nad półkami do ekspozycji towaru wiszącego na hakach i wieszakach.
• Możliwość stosowania dodatkowego asortymentu akcesoriów przewidzianego do systemu sklepowego (np. listwy, przegrody, haki itp.)
Główne cechy konstrukcyjne regałów do składów budowlanych
• Rama nogi z profilem integracyjnym “C” do pełnej wysokości ramy nogi magazynowej
• Profil środkowy 80×30 dołem montowany z bazą regału sklepowego
• Profil środkowy 80×30 górą mocowany za pomocą specjalnego uchwytu do trawersu
• Półki dolne oparte na wspornikach dwustronnych i bazie regału sklepowego


Akcesoria

1. Standardowy wieszak wykorzystywany również w regałach sklepowych. Idealny do lekkich produktów takich jak miarki, pędzle lub inna drobnica.

2. Produkt bardzo podobny do zwykłego wieszaka z etykietą. Jedyną różnica jest jego sposób mocowania – zamiast mocowania do tyłu perforowanego, nakładamy go na belkę poprzeczną lub trawers.

3. Wieszaki te wykorzystywane są do elektronarzędzi z szerokimi oczkami do wieszania (miejsce na listwę cenową jest szerokie i niektóre produkty mogą być niekompatybilne).

4. Brat bliźniak poprzednika, ale bez listwy cenowej. Pozwala to na zawieszenie dowolnego elektronarzędzia, bez obawy o kompatybilność.

5. Wieszak na krany umożliwia wieszanie większości kranów poprzez przykręcanie ich do metalowej konstrukcji.

6. Wieszak z uchwytem do sekcji ogrodniczej umożliwia wieszanie łopat, grabi oraz wideł w wygodny sposób, nieutrudniający dostępu.

7. Jak nazwa wskazuje na tym wieszaku można wieszać młotki, rekomendowane jest wieszanie tylko młotków jednoręcznych.

8. Pozwala na bezpieczne wieszanie siekier, nawet tych z obnażonymi ostrzami bez ryzyka ich upadku na ziemię

9. Specjalny wieszak pozwalający na bezpiecznie przechowywanie tarcz do szlifierek i kos spalinowych.

10. Na ekspozytorach tego typu łatwo zamontować tapety, które posłużą jako wzornik, którym klienci będą mogli się sugerować przy wyborze odpowiedniego produktu.

11. Półka do elektronarzędzi daje możliwość wygodnego “luźnego” składowania. Zapewnia to im solidną powierzchnię która nie pozwala na przypadkowe spadnięcie.

12. Wieszak do podkaszarek Pozwala na ich wygodne wieszanie, bez obawy o wyślizgnięcie się produktu i upadek na ziemię.

Niestandardowe akcesoria
Oferujemy wykonanie dowolnych niestandardowych akcesoriów do regałów integracyjnych na indywidualne zamówienie. Rodzaj akcesoriów można ustalić z naszymi projektantami, którzy przygotują projekt techniczny i rozwiązanie przystosowane dokładnie do Twoich potrzeb. Ze względu na czas niezbędny na przygotowanie projektu i wdrożenie nowej produkcji, należy w tym przypadku liczyć się z pewnym wydłużeniem czasu dostawy w stosunku do akcesoriów typowych.
Przebudowa sklepu
Odpowiednio przeprowadzona reorganizacja składu lub sklepu budowlanego przy wykorzystaniu regałów z integracją zmieni całkowicie jego wygląd i działanie. Klienci będą lepiej oceniać taki obiekt handlowy, co zwiększy ilość kupujących i obroty. W swoim dorobku możemy pochwalić się dziesiątkami udanych modernizacji składów, sklepów czy marketów budowlanych.

1. Etap planowania
Każda przebudowa zaczyna się od projektu ustawienia regałów

2. Przyjęcia zamówienia
Poprzez produkcję odpowiednio dobranego wyposażenia

3. Profesjonalny montaż

4. Prostota użytkowania
Po efekt końcowy – poprawę atrakcyjności sklepu budowlanego

Przykładowe integracje

Integracja jednostronna w systemie MR

Integracja dwustronna w systemie HR

Regał integracyjny w systemie HR z akcesoriami

Regał integracyjny w systemie MR do średnich obciążeń

Regał integracyjny w systemie MR z gondolami sklepowymi

Regał integracyjny w systemie HR z regałami przyściennymi
Jakość i bezpieczeństwo
Wszystkie nasze regały do integracji spełniają wymogi formalne pod względem BHP, Ppoż. oraz przepisów budowlanych. Wykorzystanie najwyższej jakości stali oraz wysokie standardy produkcji sprawiły, że nasze regały integracyjne do sklepów budowlanych uzyskały niemiecki certyfikat TUV świadczący o profesjonalnym wykonaniu naszych regałów.

Transport
Organizujemy transport regałów integracyjnych do dowolnego miejsca na terenie Polski i UE.
Finansowanie
Zapewniamy atrakcyjne finansowanie regałów do integracji w postaci leasingu. Nie potrzebujesz własnych środków na sfinansowanie inwestycji. Najczęściej korzystamy z usług Europejskiego Funduszu Leasingowego oraz innych renomowanych leasingodawców.
Częste pytania i odpowiedzi
Regały paletowe lepiej nadają się do magazynów, gdzie odbywa się składowanie wyłącznie produktów spaletyzowanych, gdyż zapewniają większy udźwig oraz posiadają większe wymiary (wysokość, szerokość i głębokość). Regały integracyjne natomiast nadają się do magazynów i sklepów, gdzie odbywa się zarówno magazynowanie, jak również sprzedaż produktów mieszanych (drobnica, produkty niegabarytowe i na paletach).
Nie, regały z integracją mogą być używane również w magazynach oraz supermarketach, gdyż nadają się do składowania praktycznie każdego rodzaju produktu. Taka uniwersalność to zasługa ogromnej ilości akcesoriów i potencjalnych wariantów konfiguracji.
Regał integracyjny jest z reguły droższą opcją, gdyż w jego skład wchodzi więcej elementów metalowych (tyły, półki, wsporniki, dodatkowe profile, stopy i łączniki do systemu HR, lub MR)
Tak, dzięki licznym akcesoriom można zmodyfikować regał z integracją w sposób, który najlepiej będzie pasował do wymagań określonego klienta. Można np.: zamontować wieszaki do elektronarzędzi, uchwyty do klamek lub nawet ekspozytor do tapet. Liczba dostępnych wariantów akcesoriów jest bardzo duża.
Regały integracyjne oraz regały z integracją są jednym i tym samym typem regałów (nazwa używana jest wymiennie w zależności od producenta). Łączą one w sobie plusy regałów paletowych i sklepowych.
Tak, można ale tylko na trawersach mając na uwadze maksymalne obciążenie regału i poziomu.
Tak, jak najbardziej, jednak muszą one pasować do systemu 50 mm w celu montażu. Jedyne niekompatybilne elementy to profile montowane do ram, które są unikalne dla regałów integracyjnych.