Regały na narzędzia ogrodowe

Regały na narzędzia ogrodowe, nazywane również regałami ogrodniczymi, charakteryzują się specjalnymi wspornikami o zwiększonej głębokości oraz grubości. To jeden z typów regałów budowlanych dedykowanych do sklepów ogrodniczych i budowlanych. Regały na narzędzia ogrodnicze pozwalają na skuteczną ekspozycję i przechowywanie dużej ilości narzędzi ręcznych do pielęgnacji ogrodu pokroju grabie, łopaty, siekiery itp.

Rodzaje regałów na narzędzia ogrodowe

Montaż do belek jest standardowym rozwiązaniem w przypadku regałów ogrodniczych. Pozwala na stabilny montaż wieszaków oraz zwiększa ich udźwig maksymalny. Rozwiązanie to jest kompatybilne z regałami integracyjnymi MR oraz regałami sklepowymi, gdyż belki wymagają montażu na ramach systemu MR lub profilach sklepowych. Belki wystają przed plecy regału, dlatego rekomendowane jest połączenie ich z tyłami zwykłymi. Tyły perforowane mogą być również stosowane wraz z belkami, jednak trzeba mieć na uwadze jak długie narzędzia ogrodowe będziemy prezentować na wieszakach, aby nie blokować dostępnego miejsca na perforacji.

Regały na narzędzia ogrodowe montaż do belek
Regały na narzędzia ogrodowe montaż do belek

Montaż do tyłów perforowanych jest stosowany głównie przy mniejszych narzędziach ogrodowych jak sekatory, piły czy krótkie łopaty/motyki. Regały ogrodnicze z tyłami perforowanymi mogą służyć do prezentacji dłuższych narzędzi jak siekiery, dzięki zastosowaniu wieszaków standardowych. Nie jest to jednak rekomendowane, gdyż ogranicza to maksymalną ilość prezentowanych narzędzi ogrodowych. Należy pamiętać, że tył perforowany posiada ograniczony udźwig maksymalny, co uniemożliwia zawieszenie dużej ilości narzędzi ogrodowych. Plusem natomiast jest swoboda rozstawienia wieszaków na całej powierzchni tyłu oraz niska cena.

Regały na narzędzia ogrodowe montaż do tyłów perforowanych
Regały na narzędzia ogrodowe montaż do tyłów perforowanych

Rodzaje wieszaków na narzędzia ogrodowe

Wieszaki na siekiery i młotki ukształtowane są w specjalny sposób który umożliwia estetyczne i praktyczne prezentowanie wszelkiego rodzaju siekier. Można je montować tylko na belkach, ze względu na unikalny kształt wieszaka. Jeden wieszak na siekiery może przechowywać średnio 5 siekier. Wszystkie wieszaki wyposażone są w uchwyt cenowy.

Wieszaki na łopaty, grabie, motyki itp. charakteryzują się unikalną konstrukcją pozwalająca na ekspozycję tych narzędzi ogrodowych. Wieszaki te mają bardzo wysoki udźwig pozwalając na zawieszenie nawet 7-8 łopat w zależności od rodzaju. Uchwyty cenowe są opcją dodatkową.

Wieszaki standardowe umożliwiają na zawieszenie prawie każdego narzędzia ogrodowego. Wieszaki standardowe rekomendowane są głównie do pił ręcznych, sekatorów i nożyc ogrodowych. Należy pamiętać że niektóre produkty ze względu na swój rozmiar oraz kształt mogą nie pasować (motyki, grabie), lub mieć niepraktyczny montaż o ograniczonych możliwościach. Przykładowo istnieje możliwość powieszenia siekier na wieszakach standardowych jednak należy w takim wypadku zastosować dwa wieszaki, dodatkowo utrzymają maksymalnie 3 egzemplarze.

Regały na narzędzia ogrodowe wieszaki na młotki i siekiery
Regały na narzędzia ogrodowe wieszaki na młotki i siekiery
Regały na narzędzia ogrodowe wieszaki na łopaty
Regały na narzędzia ogrodowe wieszaki na łopaty
Regały na narzędzia ogrodowe wieszaki standardowe
Regały na narzędzia ogrodowe wieszaki standardowe

Kosze siatkowe

Kosze siatkowe wykorzystywane są zamiast zwykłych półek, gdyż pozwalają na wygodną segregację poszczególnych narzędzi ogrodowych dzięki separatorom. Dodatkowo pozwalają na piętrowanie produktów na sobie bez obaw o wypadnięcie poza kosz. Kosze na drobne narzędzia ogrodowe montowane są na profilach od regałów sklepowych, pozwala to na łatwą zmianę ich położenia. Istnieją dwa warianty: kosze wiszące oraz kosze bazowe montowane na dole regału.

Regały na narzędzia ogrodowe kosze siatkowe
Regały na narzędzia ogrodowe kosze siatkowe

Kompleksowa obsługa

Zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny oraz projektu magazynu dla regałów na narzędzia ogrodowe lub innych regałów ogrodniczych.

Projektujemy, dobieramy akcesoria, wypełnienia, rozwiązania dopasowane do wielkości, wysokości i charakteru sklepu ogrodniczego. Montujemy i serwisujemy nasze regały ogrodnicze.

Organizujemy transport regałów na narzędzia ogrodowe do dowolnego miejsca na terenie Polski i UE.

Zapewniamy atrakcyjne finansowanie regałów narzędziowych w postaci leasingu. Nie potrzebujesz własnych środków na sfinansowanie inwestycji. Najczęściej korzystamy z usług Europejskiego Funduszu Leasingowego oraz innych renomowanych leasingodawców.

Jakość i bezpieczeństwo

Wszystkie nasze regały na narzędzia ogrodowe spełniają wymogi formalne pod względem BHP, Ppoż. oraz przepisów budowlanych. Wykorzystanie najwyższej jakości stali oraz wysokie standardy produkcji sprawiły, że nasze regały na narzędzia ogrodowe do sklepów ogrodniczych uzyskały niemiecki certyfikat TUV świadczący o profesjonalnym wykonaniu naszych regałów.

TUV certificate

Oferty handlowe

tel: +48 48 667 50 50

email: zapytania@kifato.pl

Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner