Regały półkowe

Regały półkowe metalowe oferujemy w wersjach do profesjonalnych magazynów i składowania ciężkich ładunków (regały półkowe MR i HR) oraz lekkich towarów obsługiwanych ręcznie (lekkie regały półkowe SMK). Regały półkowe magazynowe przeznaczone są również do zastosowania w hurtowniach, archiwach, zapleczach sklepów, czy firmach prowadzących internetową sprzedaż towarów z konfekcjonowaniem ręcznym. Będąc producentem metalowych regałów magazynowych jesteśmy w stanie dostarczyć zarówno regały półkowe systemowe do składowanie ciężkich ładunków i bardzo dużej obciążalności do 5600 kg na półkę, jak również regały półkowe wysokiego składowania nawet do 10 m wysokości.  Na lekkich regałach półkowych mogą być przechowywane różnorodne towary o wadze od 125 do 375 kg na półkę np. dokumenty w segregatorach, czy drobne towary. Naszą ofertę regałów stałych ramowych dopełniają regały na opony. Oferujemy różnorodne głębokości półek od 30 do 155 cm oraz szerokości półek w przedziale od 105 do 300 cm, więc każdy klient znajdzie wśród naszych produktów wysokiej jakości regał półkowy magazynowy, dokładnie dopasowany do jego potrzeb i możliwości finansowych. Wszystkie nasze regały magazynowe to produkty systemowe, można je łączyć szeregowo w ciągi regałowe pojedyncze lub podwójne lub na ich bazie zabudować wielopoziomowe antresole magazynowe.

Regaly polkowe z wieloma polkami

Regały półkowe lekkie ustawione w rzędach

Rozwiązania które wykorzystujemy pozwalają uzyskać nawet kilkukrotnie większą powierzchnię do składowania. Systemowe regały półkowe które dostarczamy, mogą być bardzo łatwo rozbudowane lub zdemontowane i przeniesione do innego magazynu. Produkcja Kifato obejmuje również różnorodne akcesoria, wypełnienia półek i zabezpieczenia regałów, towaru i personelu. Magazynowe regały półkowe dostarczamy zarówno w wersji ocynkowanej, jak równie malowane proszkowo w różnorodnych kolorach RAL. Kolorystyka jest uzgadniana na etapie przygotowywania projektu technicznego i oferty handlowej. Wszystkie oferowane przez nas regały to produkty do profesjonalnego użytku, posiadające certyfikat TUV, które są wykorzystywane od wielu lat przez tysiące firm w Polsce. Ich wysoka jakość została rozpoznana szczególnie w sektorach wymagających dużej pewności, bezpieczeństwa i trwałości. Jako producent regałów półkowych jesteśmy jako nieliczni na rynku w stanie zaoferować naszym klientom wysoką jakość w najlepszej na rynku cenie.

Koszt regału półkowego zależy od bardzo wielu czynników. Najważniejszym jest rodzaj zastosowanego systemu – regały półkowe do ciężkich ładunków HR, MR są znacznie droższe niż lekkie regały półkowe SMK. Istotne są również wymiary zastosowanych półek (szerokość, głębokość), ilość półek, ich wymagana obciążalność, rodzaj zastosowanych wypełnień, całkowita wysokość regału i rodzaje uzupełniających akcesoriów. Zaleca się dokładne ustalenie jakie maksymalne obciążenia będą przenoszone na półkę przez towar, co pozwala optymalnie dobrać regał i tym samym obniżyć cenę regału półkowego – przy zachowaniu jego wymaganych parametrów jakościowych i wieloletniej trwałości. Prawidłowo dobrane metalowe regały półkowe pracują wiele lat, bez odkształceń i uszkodzeń i mogą być przeniesione do kolejnego magazynu.

Zastosowanie

Łatwy dostęp do wszystkich składowanych produktów i materiałów takich jak: narzędzia, części samochodowe, żywność, kartony oraz spakowane produkty sprawia, że metalowe regały półkowe są idealnym wyborem dla obiektów stawiających na ręczną obsługę ładunku na regale.

Do takich obiektów należą min.:

  • magazyny
  • archiwa
  • warsztaty
  • hurtownie
  • biblioteki
  • zaplecza sklepów
  • obiekty gastronomiczne

Regały półkowe metalowe są najprostszym i najbardziej uniwersalnym wyborem klientów. Jednak w naszej ofercie znajdą Państwo również inne specjalistyczne regały magazynowe, mogące znacznie lepiej wypełniać zadania składowania. Do tych wyspecjalizowanych regałów magazynowych należą: regały archiwalne, regały paletowe, regały wysokiego składowania i regały wspornikowe (dłużycowe). Alternatywnie w przypadku oczekiwania klienta w pełni komfortowego dostępu ręcznego do najwyższych półek regału możemy dostarczyć również antresole magazynowe oparte na różnych typach regałów półkowych. Zastosowanie antresoli magazynowej, zamiast regału półkowego, pozwala całkowicie wykluczyć konieczność stosowania drabin przez użytkowników magazynu.

Regal polkowy przyscienny

Regały półkowe lekkie w systemie SMK

Regaly polkowa w konfiguracji dwustronnej

Regały półkowe SMK – w magazynie podręcznym

Zalety

Największą zaletą regałów półkowych metalowych jest możliwość instalacji we wszystkich rodzajach magazynów, połączona z niewielkimi kosztami zakupu. Wynika to z uniwersalnej konstrukcji regału, którą można w dowolny sposób modyfikować wedle własnego uznania.

Prosta budowa

Elementami budującymi regał półkowy metalowy są:

  • rama
  • półki
  • stężania (do zapewnienia sztywności dla wyższych ram)
  • kotwy
  • opcjonalne trawersy

Wszystkie z powyżej wymienionych elementów jako producent regałów magazynowych dostarczamy w różnych wymiarach oraz obciążaniach na półkę, dzięki czemu dobór odpowiedniego regału nie powinien być problemem.

Regal polkowy z podzialkami

Przegrody pionowe dzielące półki regału

Regał półkowy ze stężeniami pionowymi

Regał półkowy ze stężeniami pionowymi

Rodzaje regałów półkowych

Na chwilę obecną posiadamy trzy rodzaje systemowych regałów półkowych w ofercie:

Lekkie regały półkowe

W naszej ofercie regałów magazynowych znajdą Państwo regały półkowe do lekkich obciążeń tj. system SMK. System metalowych regałów półkowych SMK jest również wykorzystywany w przypadku antresoli magazynowych, gdzie wykorzystywany jest jako główny element konstrukcyjny antresoli półkowych. Pomimo nazwy “lekki”, ten typ regału systemowego może wytrzymać obciążenia nawet do 5000 kg na regał i do 375 kg na półkę. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wytrzymałych półek oraz ram ze stali galwanizowanej, których wysokość może wynieść do 10 m. Regały magazynowe serii SMK mogą zatem bez problemu pełnić rolę regałów półkowych wysokiego składowania, z wysokością dobraną pod indywidualną wysokość magazynu klienta w którym będą zastosowane.

lekkie regaly polkowe smk

Lekki regał półkowy w ciągu

Dostępne wymiary lekkich regałów półkowych SMK:

  • Wysokość ramy od 185 cm do 980 cm
  • Głębokość regału od 30 cm do 70 cm
  • Szerokość regału: 105 cm, 125 cm, 135 cm
  • Perforacja co 5 cm
  • Maksymalne obciążenie półki: 375 kg
  • Maksymalne obciążenie sekcji: 5000 kg
Budowa stopy i ramy regału półkowego SMK

Budowa stopy i ramy regału półkowego SMK

Budowa ramy regału półkowego SMK

Budowa ramy regału półkowego SMK

Regaly polkowe SMK

Regały półkowe SMK

Akcesoria SMK

Półka przeciwpożarowa

Półki w wersji przeciwpożarowej służą do przechowywania materiałów palnych lub łatwopalnych. Dzięki swojej perforowanej budowie i zastosowaniu wzmocnionej stali, posiadają wydłużoną odporność na działanie ognia oraz umożliwiają w trakcie pożaru przemieszczanie się wody na niższe poziomy regału półkowego. Daje to więcej cennego czasu na ugaszenie potencjalnego pożaru i zwiększa skuteczność akcji gaśniczej.

Półki przeciwpożarowe

Półki przeciwpożarowe

Płyta wiórowa

Płyta wiórowa jest wykorzystywana do przechowywania towarów o wadze do 375 kg na półkę. Pozwalają na to specjalne wzmacniane belki typu Z i belki poprzeczne.

Półka wiórowa

Półka z płytą wiórową

Podziałki do półek

Podziały do półek regałów magazynowych służą do segregowania oddzielnych rodzajów produktów. Mogą być montowane jednostronnie od dołu półki, lub obustronnie od dołu i góry. Podziały półek dostępne są w kilku różnych wysokościach np. 100 mm, 175 mm, 275 mm. Wykonane są z lekkiej, cienkiej blachy o grubości 1 mm, dzięki czemu nie wpływają na maksymalny udźwig półki i regału.

Podzialki do polek

Podziałki do regałów półkowych

Szuflady

Szuflady w lekkich regałach półkowych służą do przechowywania drobnych, często drogich produktów, które łatwo byłoby uszkodzić poprzez nieumyślne zepchnięcie z półki na posadzkę. Szuflady nie tylko zwiększają komfort użytkowania, ale również oferują dodatkową przestrzeń użytkową w stosunku do zwykłych półek (możliwość zastosowania nawet czterech szuflad zamiast jednej półki). Do produktów które zaleca się przechowywać w szufladach należą np. szklane butelki i pojemniki, części elektroniczne, podzespoły komputerowe, kosmetyki. Regały półkowe z wysuwanymi półkami (szufladami) to wysoce rekomendowane i wygodne w użytkowaniu rozwiązanie.

Antresole magazynowe - hol -06

Regał półkowy z szufladami

Pojemniki plastikowe

Pełnią podobną funkcję do szuflad – przechowują w wygodny sposób wszelką drobnicę. Robią to jednak za mniejszą cenę, kosztem mniejszej ilości miejsca.

Plastikowe pojemniki do regałów półkowych

Plastikowe pojemniki do regałów półkowych

Odbojniki boczne

Służą do ochrony półkowych regałów magazynowych przed kolizją z wózkami widłowymi lub paletowymi. 

Odbojniki boczne do regalow polkowych

Odbojniki boczne do regałów półkowych

Regały półkowe do ciężkich ładunków

Do regałów półkowych do ciężkich ładunków możemy zaliczyć serię MR (Mini-Rack) i HR (High-Rack), które wykorzystywane są również w regałach integracyjnych. Dzięki zastosowaniu grubszych profili oraz trawersów do montażu półek, systemy te mogą przenosić znacznie większe obciążenia. Udźwig dla systemu MR wynosi do 5 000 kg na sekcję i do 960 kg na poziom (półkę). System HR może przenieść jeszcze większe obciążenia, których waga może wynieść nawet do 16 200 kg na sekcję i do 5 600 kg na poziom (półkę). Dzięki tak dużej obciążalności regały półkowe do ciężkich ładunków MR I HR znajdują często zastosowanie w magazynach składów budowlanych. Regały półkowe do ciężkich ładunków w systemie HR i MR, można bez problemu przerobić na regały integracyjne lub antresole magazynowe, co daje im wysoki poziom personalizacji oraz ułatwia ewentualną późniejszą sprzedaż. Dodatkową zaletą regałów półkowych do ciężkich ładunków jest również możliwość składowania palet na trawersach, które normalnie stanowią podstawę pod półki. Możemy dzięki temu składować razem produkty luzem, jak i te spaletyzowane.

Regal polkowy w systemie HR

Regał półkowy do ciężkich ładunków

Standardowe wymiary systemu MR (Mini-Rack)

Wysokość regału (profilu):

2200 mm; 2600 mm; 3000 mm; 3600 mm; 4500 mm; 5000 mm

Moduły szerokości regałów w świetle między nogami:

1250 mm; 1330 mm; 2000 mm; 2500 mm; 2660 mm; 2730 mm; 3000 mm

Głębokość regału:

600 mm; 700 mm; 800 mm; 950 mm; 1150 mm; 1350 mm; 1550 mm

Maksymalne obciążenie na ramę:

5000 kg

Maksymalne obciążenie na półkę/poziom:

960 kg

Wymiary stopy:

Szerokość -> 55 mm

Długość -> 40 mm

Perforacja co 50 mm

Noga systemu MR do regałów integracyjnych

Noga bazowa do regałów półkowych MR

Regał półkowy HR w użytku

Regał półkowy do ciężkich ładunków w magazynie składu budowlanego

Standardowe wymiary systemu HR (High-Rack)

Wysokość regału (profilu):

2000 mm; 2500 mm; 3000 mm; 3600 mm; 4500 mm; 5100 mm; 5500 mm

Moduły długości regałów w świetle między nogami:

1250 mm; 1330 mm; 2000 mm; 2500 mm; 2660 mm; 2730 mm; 3000 mm

Głębokość regału:

850 mm; 1050 mm; 1150 mm

Maksymalne obciążenie na ramę:

16200 kg

Maksymalne obciążenie na półkę/poziom:

5600 kg

Wymiary stopy:

Szerokość -> 70 mm

Długość -> 80 mm

Perforacja co 50 mm

Noga systemu HR do regałów integracyjnych

Noga bazowa do regałów półkowych HR

Regaly polkowe MR

Regały półkowe HR

Regaly polkowe HR w malym magazynie

Regały półkowe HR w małym magazynie

Akcesoria do regałów półkowych do ciężkich ładunków

Belki poprzeczne pod płytę

Wykorzystywane w celu składowaniu produktów wzdłuż trawersów na regale półkowym (np.: długie pręty albo deski). Belki poprzeczne mogą też służyć do utrzymywania palet mniejszych, od standardowych Europalet. Dodatkowo można umieszczać na nich płyty ze sklejki, w celu utworzenia podłogi do składowania luźnych pudeł, kartonów, narzędzi itd.

belka poprzeczna do trawersow

Belka poprzeczna do trawersów w systemie HR, MR

Odbojniki do ram

Odbojniki chronią stopy regału półkowego przed przypadkowymi uderzeniami przez wózki widłowe lub paletowe. W przypadku takiej kolizji, bez zastosowania zabezpieczenia, istnieje prawdopodobieństwo, że cały ciąg regału magazynowego zostanie przewrócony skutkując ogromnymi stratami. Dlatego do każdego składu budowlanego/magazynu, gdzie w alejkach przemieszczają się wózki widłowe, bądź inne pojazdy, rekomendowany jest zakup odbojników. Znacznie racjonalniej jest wymienić jeden uszkodzony odbojnik, niż ryzykować cały ciąg regałowy z towarem.

Odbojnik ramy do profilu regalu paletowego

Odbojnik frontowy w kolorze RAL 2008

Odbojnik boczny

Największy rodzaj odbojnika, który zabezpiecza cały bok ramy regału półkowego. Składa się on z dwóch odbojników narożnych oraz dodatkowych belek, zapewniając największy poziom ochrony ramy przed przypadkową kolizją. Istnieją dwa warianty tego odbojnika: dla jednej ramy, dla dwóch ram (przy dwóch regałach półkowych ustawionymi plecami do siebie).

Odbojniki boczne do regalow polkowych

Odbojnik boczny do regału półkowego MR

Półki pełne

Standardowe półki do regałów w systemie HR i MR. Służą tylko i wyłącznie do składowania drobnicy, nie są one w stanie udźwignąć ciężaru palety. W tym celu należy wybrać półki z płyty wiórowej.

Polki gladkie do regalu polkowego w systemie HR mR

Półki gładkie do regału HR

Półka z kraty pomostowej

Półki siatkowe umożliwiają składowanie asortymentu luźnego jak i spaletyzowanego. Mimo swojej siatkowej budowie, są one bardzo wytrzymałe i zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Umożliwiają one bowiem swobodny przepływ cieczy, dzięki czemu podczas pożaru woda lejąca się od góry przedostanie się na niższe kondygnacje regału, zwiększając szanse na ugaszenie.

Regaly polkowe HR z polka z kraty pomostowej

Regały półkowe HR z półką z kraty pomostowej

Półki z płyty wiórowej

Solidna płyta wiórowa umieszczana na belkach poprzecznych funkcjonuje jako tańsza alternatywa do zwyczajnych półek, którą przy okazji jest o wiele łatwiej wymienić w przypadku uszkodzenia, lub zabrudzenia.

Regaly polkowe HR MR z plyta wiorowa

Regały półkowe HR z płytą wiórową

Półki skośne

Specjalne półki na których umieszczone są płyty wiórowe z produktami lub np. dachówki od dachu w celu ekspozycji towaru.

Regaly polkowe HR MR z polkami skosnymi do ekspozycji towarow

Regały półkowe HR z półkami skośnymi do ekspozycji towarów

Półki “customowe”

Półki szykowane specjalnie na zamówienie klientów pozwalają na aranżację dowolnej ekspozycji. Ze względu na naturę takich półek, ostatni krok procesu “customizacji” odbywa się podczas montażu. Materiały niezbędne do wykończenie takiej półki, muszą być zapewnione przez klienta, lub ustalone podczas składania zamówienia.

Regaly polkowe HRMR z spersonalizowana polka pod wystawe

Regały półkowe MR ze spersonalizowaną półką pod wystawę łazienki

Jakość i bezpieczeństwo

Wszystkie nasze regały półkowe systemowe SMK, MR, HR spełniają wymogi formalne pod względem BHP, Ppoż. oraz przepisów budowlanych. Wykorzystanie najwyższej jakości stali oraz wysokie standardy produkcji sprawiły, że nasze regały magazynowe uzyskały niemiecki certyfikat TUV świadczący o profesjonalnym wykonaniu naszych regałów półkowych.

TUV certyfikat regały metalowe

Kompleksowa obsługa

Zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny oraz projektu magazynu dla regałów półkowych. W przypadku większych zamówień z fabryki oferujemy wybór koloru poszczególnych elementów z całej palety RAL.

Finansowanie

Zapewniamy atrakcyjne finansowanie regałów półkowych w postaci leasingu. Nie potrzebujesz własnych środków na sfinansowanie inwestycji. Najczęściej korzystamy z usług Europejskiego Funduszu Leasingowego oraz innych renomowanych leasingodawców.

Transport

Organizujemy transport regałów półkowych do dowolnego miejsca na terenie Polski i UE.

Produkty pokrewne

Antresola magazynowa do składowania mieszanego

Antresole magazynowe są zaawansowanym rozwiązaniem technicznym, które pozwala rozszerzyć dostępną powierzchnię magazynową poprzez dodanie dodatkowego poziomu lub kilku poziomów składowania.

regaly wysokieg skladowania paletowe

Regały paletowe  dla obiektów, w których składowanie towaru odbywa się głównie na standardowych paletach. Szeroka gama różnorodnych profili, trawersów oraz akcesoriów, pozwala na spersonalizowane wyposażenie każdego magazynu.

regaly wspornikowe wolnostojace

Regały wspornikowe stosowane są w magazynach, w których składowane są przede wszystkim podłużne przedmioty takie jak.: metalowe pręty, dłużyca, długie płyty, profile regałowe, panele.

Wyposażenie magazynów

Regały wysokiego składowania to regały magazynowe specjalnie przystosowane do przechowywania materiałów na dużych wysokościach. Maksymalnie wykorzystują dostępną wysokość dostępnej przestrzeni magazynowej.

regaly integracyjne Przewody RTV

Regały integracyjne to połączenie regału paletowego z regałami sklepowymi umieszonych bezpośrednio pod nim, pozwala to na równoczesne prowadzenie sprzedaży oraz składowanie produktów spelatyzowanych na tym samych regale. Regały z integracją doskonale sprawdzają się w obiektach oferujących produkty budowlane, remontowe i wyposażenia wnętrz.

Częste pytania i odpowiedzi

Antresolę półkową najlepiej zastosować w magazynach, z dużą ilością składowanego towaru, gdzie zalecany jest bardzo komfortowy dostęp do półek tj. łatwy dostęp na wyciągnięcie ręki pracownika, bez konieczności stosowania dodatkowych drabin lub postumentów. Najczęściej ma to miejsce w przypadku dużej rotacji towarów, kiedy czynności pobierania artykułów z półek są wykonywane bardzo często np. codzienne konfekcjonowanie towaru do wysyłek. Kolejnym wskazaniem, za zastosowaniem antresoli jest chęć maksymalnego wykorzystania dostępnej powierzchni na pełnej wysokości magazynu, gdyż podłoga antresoli magazynowej jest zaprojektowana i użytkowana na kilku poziomach.

Regały półkowe są lepszym wyborem w przypadku, gdy przechowujemy mniejsze ilości towarów i wystarczy nam tylko jeden poziom użytkowy. Regały są również racjonalnym rozwiązaniem, gdy po przedmioty na półkach sięgamy stosunkowo rzadko np. po dokumenty w segregatorach.

Zależy to od tego jakie maksymalne obciążenie na półkę chcemy osiągnąć. Regały półkowe lekkie typu SMK mogą maksymalnie udźwignąć 375 kg na półkę, podczas gdy regały półkowe do ciężkich ładunków typu MR i HR mają maksymalny udźwig 960 kg (MR) – 5600 kg (HR) na półkę.

Maksymalna wysokość regału półkowego wynosi:

  • SMK – 980 cm
  • MR – 500 cm
  • HR – 550 cm

Maksymalna szerokość półki dla SMK wynosi 135 cm, a maksymalna głębokość 70 cm. W przypadku regałów MR maksymalna szerokość wynosi 300 cm, a głębokość 155 cm. Dla systemu HR maksymalna szerokość wynosi 300 cm, a głębokość 115 cm.

Regały do zastosowań profesjonalnych wykonane są grubych profili stalowych, nie wymagają mocowania do ściany, są bardzo stabilne. Można z nich budować konstrukcje nawet do 10 m wysokości oraz w każdym przypadku mogą być łatwo przekształcone w kilkupoziomowe antresole magazynowe. Posiadają różnorodne akcesoria pozwalające dodatkowo zwiększać ich funkcjonalność. Regały “profesjonalne” posiadają badania techniczne i certyfikaty bezpieczeństwa jak TUV.

“Marketowe” regały półkowe wykonane są z bardzo cienkiej blachy (często nie jest to stal) o niskiej odporności na zginanie. Bardzo często warunkiem ich użytkowania jest przymocowanie do ściany, co dopiero pozwala na ich obciążenie. Mają bardzo niskie współczynniki bezpieczeństwa i nadają się wyłącznie do zastosowań “domowych”, gdy konstrukcja jest niska oraz nie przechowujemy na regałach wartościowych lub niebezpiecznych przedmiotów. Często posiadają zawyżone obciążalności i po ich sugerowanym nominalnym obciążeniu regał zaczyna się odkształcać i deformować. Nie mogą być rozbudowywane. Nie można na ich bazie również wykonać antresoli magazynowej.

Tak, jest taka możliwość, ale dotyczy to wybranych typów regałów półkowych. Oferowane przez nas regały półkowe serii SMK, MR lub HR mogą być przebudowane bez problemu do antresoli magazynowej. Wymaga to dodania specjalnych profili utrzymujących podłogę antresoli oraz uzupełniających akcesoriów jak schody i barierki.

Dzięki zastosowaniu perforacji 50mm, zmiana położenie półki jest prosta i wygodna. Czynność tą może wykonać praktycznie każdy, gdyż półki są wciskane.

Istnieje taka możliwość, jednak jest to rekomendowane tylko dla regałów półkowych do dużych obciążeń typu MR i HR. Należy zwrócić jednak uwagę, że w przypadku silnego wiatru regały te są bardziej podatne na przewrócenie się niż regały paletowe. Dodatkowo regały półkowe przeznaczone do stosowania na zewnątrz powinny być odporne na warunki atmosferyczne, zatem muszą być dodatkowo zabezpieczone poprzez pokrycie ich powierzchni cynkiem ogniowym. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest właściwa jakość posadzki betonowej pod regałem półkowym. Nie dopuszcza się stawiania półkowych regałów magazynowych na kostce lub asfalcie – gdyż generuje to ryzyko potencjalnego przewrócenia się regału.

Oferty handlowe

tel: +48 48 667 50 50

email: zapytania@kifato.pl

Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner