Regały magazynowe

Regały magazynowe obejmują bardzo szerokie spektrum różnorodnych rodzajów regałów, których przeznaczeniem jest magazynowanie materiałów/produktów przeznaczonych dalszej wysyłki lub czekających na wystawienie na regałach sklepowych. Regały magazynowe można podzielić na 4 główne kategorie.

Regały magazynowe paletowe

Regały paletowe przeznaczone są do składowania produktów umieszczonych na paletach, ich wytrzymała budowa umożliwia utrzymanie wysokich obciążeń, wymaganych przy składowaniu towarów na paletach. Charakteryzują się szerokością i długością (105 cm) pozwalającą na składowanie od dwóch (przy szerokości regału 1850 cm) do trzech (przy szerokości regału 2700 cm) palet. Ułożenie poziomów można dowolnie modyfikować dzięki perforacji profilów co 5 cm. Regały w magazynach mogą być łączone w rzędy oraz ciągi regałowe w zależności od wielkości i geometrii pomieszczenia. Pozwala to maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynu.

regały paletowe wysokiego składowania

Regały paletowe do mniejszych magazynów

(wysokość składowania do 4 m)

Regały wysokiego składowania

Regały wysokiego składowania to regały magazynowe specjalnie przystosowane do przechowywania materiałów na dużych wysokościach. Maksymalnie wykorzystują dostępną wysokość przestrzeni magazynowej. Regały tego typu przeznaczone są głównie dla pojemnych i wysokich hal magazynowych. Regały wysokiego składowania można instalować jako konfigurację regałów paletowych, albo  antresoli magazynowych, które zostały specjalnie przystosowane do składowania na dużej wysokości.

Wyposażenie magazynów

Regały paletowe wysokiego składowania

Regały magazynowe do dłużycy

Regały wspornikowe stosowane są w magazynach, w których składowane są przede wszystkim podłużne przedmioty takie jak.: metalowe pręty, dłużyca, długie płyty, profile regałowe, panele. Dzięki zastosowaniu konstrukcji która skupia cały ciężar pośrodku regału, możliwy jest udźwig wysokich obciążeń. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie pełnej długości magazynu do składowania. Do największych zalet regału wspornikowego należy możliwość załadunku i rozładunku materiałów „z boku”. Jest to możliwe dzięki otwartej konstrukcji, gdzie profile znajdują się tylko pośrodku regału.

regaly wspornikowe wolnostojace

Regały wspornikowe ustawione jako wolnostojące

Regały półkowe

Regały półkowe są najprostszymi regałami w naszej ofercie. Przeznaczone są nie tylko do magazynów ale również do mniejszych placówek, gdzie potrzebne jest zorganizowane przechowywania lekkich produktów lub materiałów. Największą zaletą regałów półkowych jest możliwość instalacji w niemalże wszystkich rodzajach magazynów, zapleczach produkcyjnych lub sklepowych, połączona z niewielkimi kosztami zakupu. Wynika to z prostej konstrukcji którą można w dowolny sposób modyfikować wedle własnego uznania.

Regal polkowy z podzialkami

Regały półkowe w systemie MR

Regały integracyjne

Regały integracyjne to połączenie regału sklepowego z podręcznym magazynem umieszczonym bezpośrednio nad nim. Regały z integracją doskonale sprawdzają się w obiektach oferujących produkty budowlane, remontowe i wyposażenia wnętrz. Regały tego typu najczęściej wykorzystywane są w sklepach i składach budowlanych oraz firmach z wyposażeniem domu i ogrodu. Dlatego często nazywane są regałami budowlanymi.

Regaly integracyjne wykorzystywane do magazynowania

Regały integracyjne wykorzystywane do magazynowania

Regały magazynowe do archiwów

Regały archiwalne są przeznaczone do magazynowania różnych typów dokumentów i innych materiałów w małych pomieszczeniach, gdzie pozwalają najbardziej efektywnie wykorzystać nieduże powierzchnie do magazynowania. Jest to system regałów zamontowany na ruchomej podstawie, dzięki tej funkcji możliwe jest ich przesuwanie po szynach jezdnych.

Do systemu oferowane są dwa rodzaje napędów: mechaniczny z przekładnią łańcuchową i ręczny. Oba pozwalają łatwo i bez wysiłku przesuwać regały w żądanym kierunku nawet przy ich maksymalnym obciążeniu.

regały archiwalne korytarz

Korytarz regałów archiwalnych – przesuwne

Antresole magazynowe

Antresole magazynowe są zaawansowanym rozwiązaniem technicznym, które pozwala szybko rozszerzyć dostępną powierzchnię magazynową, lub roboczą poprzez dodanie dodatkowego poziomu, albo kilku poziomów składowania. Składowanie na dodatkowym poziomie odbywa się zazwyczaj na paletach, lub regałach półkowych. Antresole przemysłowe mogą służyć zarówno do przechowywania towarów, jak również ich konfekcjonowania, ale także jako miejsce na dodatkowe, dedykowane stanowiska pracy.

Antresole magazynowe systemie MR

Wielopoziomowa antresola magazynowa w systemie MR

Jakość i bezpieczeństwo

Wszystkie nasze produkty spełniają wymogi formalne pod względem BHP, Ppoż. oraz przepisów budowlanych. Wykorzystanie najwyższej jakości stali oraz wysokie standardy produkcji sprawiły, że nasze regały uzyskały niemiecki certyfikat TUV świadczący o profesjonalnym wykonaniu naszych regałów magazynowych.

TUV certyfikat regały metalowe

Kompleksowa obsługa

Zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny oraz projektu magazynu dla regałów paletowych, wspornikowych, półkowych, integracyjnych lub antresol magazynowych. Doradzamy, dobieramy, przygotowujemy projekty, montujemy, serwisujemy i wykonujemy przeglądy techniczne. Nasi klienci mogą w każdej chwili dokonać rozbudowy lub modernizacji już zakupionych regałów. Przeglądy techniczne regałów magazynowych wykonujemy zgodnie z normą PN-EN 15635:2010.

Finansowanie

Zapewniamy atrakcyjne finansowanie regałów magazynowych w postaci leasingu. Nie potrzebujesz własnych środków na sfinansowanie inwestycji. Najczęściej korzystamy z usług Europejskiego Funduszu Leasingowego oraz innych renomowanych leasingodawców.

Oferty handlowe

tel: +48 48 667 50 50

email: zapytania@kifato.pl

Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner